Lajme

Votohen dekretet, opozita largohet nga Parlamenti

Pasi grupet parlamentare të PD dhe LSI kërkuan që seanca e sotme e jashtezakonshme të shoqërohej me diskutime, mazhoranca nuk pranoi, kjo bëri që opozita të braktisë seancën e kuvendit.

Deputeti Spaho tha se askush nuk mund tu ndalojë fjalën deputetëve të opozitës për sa kohë që Kushtetuta dhe ligji ua lejon.

“Nuk kemi bërë kërkesë për mënyrën e votimit, kemi bërë kërkesë që shqyrtimi i dekreteve të bëhet me debat dhe ne kemi paraqitur listën e forcave për çdo grup parlamentar, kërkojmë të zhvillohet debat. Prandaj njofto që do të zhvillohet debat për shkarkimin dhe emërimin e ministrave”, u shpreh Spaho.

Loading...

Artikuj të ngjashëm

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close