Sport

Trukonin ndeshjet, 11 sportistë vihen në paranga

Një skandal ka bërë që 11 tenistë të arrestohen nga policia për shkak se manipulonin ndeshjet.

Garda Civile Spanjolle në bashkëpunim me Gjykatën e Lartë Spanjolle kanë arritur që t’i japin fund një rrjeti të gjerë i cili kishte si qëllim trukimin e ndeshjeve.

Ky rrjet, kishte një shtrirje aq të gjerë, saqë ata kishin krijuar lidhjet me tenistët profesionistë.

Policia spanjolle ka hetuar 11-të shtëpi duke sekuestruar 167 mijë euro, karta krediti, makina luksoze, si dhe 50 pajisje ekeltonike.

Loading...

Artikuj të ngjashëm

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close