Lajme

Televizioni gjerman pasqyron protestën studentore

Protesta e sotme studentore, ka bërë jehonë deri në Gjermani, ku televizioni gjerman ‘ZDF’, ka pasqyruar protestën në edicionin e lajmeve të orës 19:00.

“Protestuesit kërkojnë kushte më të mira dhe kanë popullin me vete”, ky ishte titulli i lajmit në ‘ZDF’ sa i përket protestës studentore.

Mediat në Shqipëri janë munduar ta bojkotojnë këtë protestë duke mos e raportuar si duhet, ndërkohë që mediat e huaja muajin që lamë pas, kanë shfaqur interesim intesiv.

Loading...
Etiketat

Artikuj të ngjashëm

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close