Home * Tag Archives: zgjedhje

Tag Archives: zgjedhje

Kryemadhi: Do kemi zgjedhje të parakohshme (VIDEO)

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nga një takim me strukturat e partisë në Skrapar, ka deklaruar se në Shqipëri do të ketë zgjedhje të parakohshme. Teksa po fliste në lidhje me skandalet e qeverisë dhe për aksionin opozitar, Kryemadhi u shpreh se do të bashkë me zgjedhjet lokale do të ketë dhe zgjedhje të përgjithshme. “Kemi një datë të dekretuar ...

Read More »

Skandal, si Lu financoi fushatën e Ramës në 2015 përmes Soros

Portali “Judical Watch”, publikoi të mërkurën 49 faqe nga një dosje e re e Departamentit të Shtetit mbi aktivitetin e USAID, ku sipas portalit ka financuar aktivitete të organizatave joqeveritare në Shqipëri, të cilat njihen si mbështetëse të George Soros. Dokumentet zbulojnë së pari aktivitetet e përfaqësuesit të Soros në Shqipëri, Andri Dobrushi, drejtor i “Fondacionit për një Shoqëri të ...

Read More »

Kohë e keqe!

Rexhep Tahipi fitoi një referendum që ja hip keqas shtetit Turk! Tashmë ai është Sulltan. Vetë shkrun e vetë vulos. Vetë Ali e vetë Kadi! Modeli i sulltanatit të Xhepit, duket se frymëzohet më shumë nga modeli Carist i Putin. Emëron e shkarkon qeverinë, por edhe gjykatësit! Fiks vetë Ali e vetë Kadi! Asnjë lidhje me modelin perëndimor të ndarjes ...

Read More »

Koha po shpejton, Edi Ramës po i mbaron…

Energjia e errët në shqipëri ka marrë pushtetin dhe po e mban të orientuar tek negativizmi. Duke u rritur me shpejtësi, prodhuar frikë, varfëri, krim, stres dhe urrejtje, në një nivel ndoshta asnjëherë parë deri më sot. Ndodhemi në një moment vendimtar të historisë ku do të zgjedhim të ardhmen tonë të përbashkët ose nuk do të kemi një të ...

Read More »