Home * Tag Archives: x

Tag Archives: x

Studentët do të formojnë partinë “Shpresë për Shqipërinë”

Disa studentë, me mbështetjen e emigrantëve dhe intelektualëve kanë marrë nismën për të themeluar një Parti të re Politike. Partia do të quhet “Shpresë për Shqipërinë”. Kjo parti nuk do të ketë një kryetar, por një Këshill Kombëtar Koordinatorësh. Kjo parti është një parti e frymëzuar nga studentët, e iniciuar nga disa prej tyre, por që synon të ngjallë shpresën ...

Read More »

Kodet e lashta të botës i mbajnë Shqiptarët

Bota po kapërcen në një kohë të re ku gjithçka dhe gjithkush, që nga individi e gjer tek shteti, kombi, perandoria apo vetë rraca njerëzore do matet dhe peshohet, do çmohet dhe klasifikohet, do provohet dhe përzgjidhet, do ruhet ose hidhet, do qajë ose gëzojë, do vdesë ose rrojë duke kaluar pashmangësisht nëpër tunelin, urën apo peshoren universale të vetë ...

Read More »

10yearchallenge: Bes Kallaku dhe Ermal Mamaqi nuk kanë ndryshuar fare, por kultivojnë katunar-llëkun

Read More »

Denoncimi/ Kompanitë e bixhozit të Olsi Ramës po bëjnë kërdinë në Shqipëri

Edhe pse kryeministri Edi Rama krekoset nëpër media se sot nuk ka më pika bastesh, e vërteta është krejt e kundërta. Një qytetar ka denoncuar tek ish-kry7eministri Sali Berisha, se si të gjithë shqiptarët ende vijojnë të luajnë bixhoz, por këtë herë paratë shkojnë të gjitha tek kompanitë e Olsi Ramës. Ja çfarë shkruan ish-kryeministri: Kompanitë e Bixhozit të Olsit ...

Read More »

Kryemadhi: Do kemi zgjedhje të parakohshme (VIDEO)

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nga një takim me strukturat e partisë në Skrapar, ka deklaruar se në Shqipëri do të ketë zgjedhje të parakohshme. Teksa po fliste në lidhje me skandalet e qeverisë dhe për aksionin opozitar, Kryemadhi u shpreh se do të bashkë me zgjedhjet lokale do të ketë dhe zgjedhje të përgjithshme. “Kemi një datë të dekretuar ...

Read More »

KUJDES! Të gjithë e hëngrën “10 years challenge”!

Një hashtag i thjeshtë në Facebook mund të fshehë mbledhjen më të madhe të të dhënave që mund të jetë bërë ndonjëherë për njohjen e fytyrës. Ata që përdorin rrjetet sociale do të kenë vënë re gjënë më trendi të momentit, të vendosin foton e tyre të marrë kohët e fundit pranë një prej dhjetë viteve më parë. Është quajtur ...

Read More »

Protesta studentore e kujton Ramën të rikosntruktojë konviktet antike të QS-së

Kryeministri Edi Rama ka bërë një inspektim në godianat e konvikteve në Qytet Studenti, të cilat i janë nënshtruar rikosnstruktimit. Në bashku me kryebashkiakun  Tiranës, Erion Veliaj, Rama u ndal edhe te një nga godinat e konvikteve në QS, ndërsa gjatë bashkëbisedimit me studentet e pranishëm, i këshilloi të shkojnë në mësim. Nga ana tjetër, kryebashkiaku Veliaj tha se janë ...

Read More »

Ku i fshehin celularët shqiptarët që janë në burgje

Mënyrat me të cilat tentohet të futen në burgje sende te ndaluara, po sofistikohen përditë e më shumë. Ditët e fundit në Burgun e Lezhës, policia e burgjeve mes sendeve që tentoheshin të futeshin në qeli, ka zbuluar se në një tenxhere ishin fshehur 3 celularë dhe aksesorët përkatës. Tenxherja ishte e mbushur me gjellë (fasule) dhe poshtë kishte një ...

Read More »

Pesë vjet në krye të diplomacisë shqiptare, rrëfehet Ditmir Bushati

Ndërsa po kryhej kjo bisedë, Presidenti i Republikës Ilir Meta dekretoi emrin e kryeministrit Edi Rama edhe në krye të ministrisë së jashtme. Duket se vendimi në fjalë ishte vetëm një akt i pritshëm përmbyllës, që vetë Presidenti e kishte nënkuptuar një natë më parë. Prandaj dhe intervista jonë nuk kish si të ndikohej nga një vendim i pritur tashmë. ...

Read More »

Onkologjiku pa ilaçe/Manastirliu hesht ndaj mesazhit të gazetarit

Një gazetar i ka shkruar Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu lidhur me mungesën e ilaceve në spitalin onkologjik, duke qënë se e ëma e tij vuante nga mungesa e tyre. Ja postimi i plotë dhe mesazhet që gazetari i ka dërguar Ministres së Shëndetësisë. Mund të mendohet që një mjek nuk tronditet lehtë, pasi vetë profesioni të stërvit racionalitetin, para ...

Read More »