Home * Tag Archives: vasili

Tag Archives: vasili

Stop me këtë neveri!

Shpërndaje këtë lajm      Nga Erl Kodra “Rrëfimi i tmerrit” Unë sonte nuk mund të shkruaj tekst normal. Domethënë, nuk mund të shkruaj me një linjë të saktë arsyetimi, të rendis argumente ose të sistemoj fjalitë e mia bukur. Jo, sepse une nuk jam aq cinik sa të mund ta bëj këtë gjë qetësisht. Jo, sepse sonte unë sapo pashë një show ...

Read More »

Petrit Vasili tradhton ‘kryeministrin’ Meta: Ja sms për deputetët

Shpërndaje këtë lajm      Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar vetëpërmbajtje nga ana e ministrave dhe deputetëve të partisë së tij, në lidhje me deklaratat për të bërë Ilir Metën kryeministër. Këtë e ka treguar me anë të një mesazhi të drejtuar atyre nga Vasili, ku u kërkon të vetëpërmbahen këto ditë sepse “kryetari nuk është në Shqipëri”. I/E nderuar.* Kryetari ...

Read More »

Petrit Vasili: Të reflektohet nga institucionet për letrën e dytë për ONM-në

Shpërndaje këtë lajm      Ministri i Drejtësisë ka thënë sot se pret reflektim për shqetësimet e ngritura për shkeljet kushtetuese mbi Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit që do mbikëqyrë vettingun. Janë situata krejt të ndreqshme tha Vasili, që ishte i kursyer në komentet për gazetarët. Një prej shqetësimeve të evidentuara prej tij, është roli i sekretarit të Këshillit të Ministrave si ndërmjetësues i ...

Read More »