Home * Tag Archives: tahiri

Tag Archives: tahiri

Rama rrezikon: “Shpejt një filëm tjetër, po kërkojmë trafikant për ministër”

“Në qeveri si në jetën reale”. Me këtë mesazh hapet fjalimi i Kryeministrit, që paralajmëroi se aktori i ri për kandidat në ministrinë e brendshme. Ai do jetë vetë trefikant. Aktori, do duhet të punojë shumë, për t’ia kaluar filmave të mëparëshme “Trafikanti 1” dhe “Trafikanti 2”. Kësaj here s’do përfshihen vetëm kushërinjtë dhe vëllezërit, por i gjithë fisi. Gjithashtu ...

Read More »

Deklarata bombë/ Hajdarmataj në përgjim?

Prokurori i çështjes “Tahiri”, Besim Hajdarmataj ka bërë një deklaratë të fortë sot në sallën e gjyqit, ndërsa po zhvillohej seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm. Ish-kreu i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj ka hedhur dyshime të forta edhe për një përgjim të mundshëm të prokurorëve që hetojnë çështjen “Tahiri” nga ish-ministri, apo njerëz të lidhur më të, kur tha se: ...

Read More »

Nuk ka bërë ndonjë krim: Probleme për trafikantin Saimir Tahiri

Një skandal i pa precedentë po zhvillohet në botën e krimit: Trafikanti Saimir Tahiri, një nga njerëzit më të mëdhenj të hashashit shqiptar, është në akuzë sepse nuk ka bërë asnjë krim. Duket se gjatë përgjimeve tek krimet “Habilajt”, Tahiri ka harruar të shënoi në CV e tij këtë fakt, duke shkelur rregullat e Krimit. Tahiri i gjetur në mesin ...

Read More »

Rama ‘Pentito’? Pse vetëdëshmoi kryeministri pa u thirrur si i dyshuar?

Edi Rama, kryeministri i ‘vetmuar’ i qeverisë shqiptare ka bërë sot më shumë se një akt politik, një akt ligjor duke dëshmuar publikisht raportet e tij me bandën ‘Habilaj’ pa ja kërkuar asnjë institucion këtë dëshmi. Së paku deri më tani. Edi Rama dëshmoi dhe pohoi se të gjitha emërimet në polici kanë qenë propozime të Saimir Tahirit dhe se ...

Read More »

Ngjela: Lamtumirë Kryeministër, ike me turp nga kjo punë.

Përgjimet e ‘dosjes Habilaj’, ku është përfshirë edhe emri i Saimir Tahirit kanë sjellë një tërmet të vërtetë politik në vend, që duket se do të vazhdojë të sjellë edhe largimin e qeverisë. Për këtë shkruan edhe miku i Edi Ramës, avokati Spartak Ngjela në një shkrim në faqen e tij në Facebook. Lamtumirë Rama! Ike me turp nga kjo ...

Read More »

Policia që nuk duam!

Ish–ministri Manjani: Policia e cilit vend të NATOs falenderon ministrin?! Këta janë punonjës policie apo militantë partie? Kjo është policia që nuk duam!

Read More »

Shkarkohen 4 ministra. Ja CV-të e ministrave të rinj sipas Berishës

Emërimet e reja në qeverinë e Kanabistanit! “Te dashur miq, mediat njoftojnë se: -Ministria e droges i besohet Fatmir Droges, qe me vellain e tij kryekspert, trafikant nderkombetar droge, Arianin te denuar ne Itali, Venezuele dhe Ekuador, do siguroje trafikun e drogave te forta ne Shqiperi. Vella Ariani kontrollon per llogari te familjes trafikun e droges ne Vlore,Fier!Fatmiri si minister ...

Read More »

Këta nuk janë Socialista, këta janë Sorosista!

Ndërkohë qeveritarët më të përfolur për korrupsion janë partizanët më të medhenj të Vettingut përfshi :Edi Ramen, Lali Erin, Beqjen, Sajen, madje dhe Spiropalesha e Doganave! Kaq të trashë të jeni për të mos e kuptuar se ky nuk është Vetting por Pisqolle e Pushtetit për të vrarë këdo që i rrezikon pushtetin e tyre??? Po të ishte Pjeter Arbnori ...

Read More »

Foto, Mbreti i shqiptarëve

Mbretëria e Rilindjes!

Read More »

Fotot e ditës 13.02.2017

Read More »