Home * Tag Archives: soros

Tag Archives: soros

Skandal, si Lu financoi fushatën e Ramës në 2015 përmes Soros

Portali “Judical Watch”, publikoi të mërkurën 49 faqe nga një dosje e re e Departamentit të Shtetit mbi aktivitetin e USAID, ku sipas portalit ka financuar aktivitete të organizatave joqeveritare në Shqipëri, të cilat njihen si mbështetëse të George Soros. Dokumentet zbulojnë së pari aktivitetet e përfaqësuesit të Soros në Shqipëri, Andri Dobrushi, drejtor i “Fondacionit për një Shoqëri të ...

Read More »

Mbas sulmit kimik ne Siri qëndron Soros

Miliarderi George Soros është pas sulmit të fundit me armë kimike në Siri, që la 70 civilë të vdekur dhe shumë të tjerë u plagosën. Helmetat e Bardha, një grup i lidhur me al-Kaedën që financohet nga Soros dhe Mbretëria e Bashkuar, në një skenar të sulmit në qytetin e Khan Shaykhun, menjëherë e akuzoi regjimin e Asadit për  False ...

Read More »

Aleksi: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës

Këshilltari i Ilir Metës, Emiljano Aleksi, me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me shkrimet e mediave të cilat sipas tij kanë shpifur kundër Ilir Metës dhe LSI-së. E mirëkuptojmë dhimbjen e thellë dhe spekulimet e mediave sorosiane që kanë 15 vjet që shpifin pa u lodhur kundër Ilir Metës dhe 12 vjet që shpifin kundër ...

Read More »

Fox News i bën jehonë letrës së senatorëve dërguar Sekretarit Tillerson për Shqipërinë

Rrjeti televiziv amerikan “Fox News” i ka bërë jehonë letrës së 6 senatorëve amerikanë dërguar Sekretarit të Shtetit Rex Tillerson, të cilët shprehin shqetësimin për drogën dhe krimin e organizuar në Shqipëri. “Fox News” ka pasqyruar letrën e 6 senatorëve, ku shkruajnë gjithashtu se miliarderi amerikan George Soros, përmes shoqatave të tij po ndikon në politikën e Shqipërisë por dhe ...

Read More »

Si paratë e Soros korruptuan ambasadorët në Shkup dhe Tiranë

Ndërhyrja e George Soros në ekonominë dhe politikën botërore, ka vënë miliarda njerëz në rrezik dhe ka rritur tashmë ndikimin edhe në rajonin tonë, ku vendi më i rrezikuar Maqedonia fqinje. Në fakt, shteti i vogël i Ballkanit po bëhet shesh-beteja mes partive konservatore që mbështesin vlerat tradicionale dhe sovranitetin kombëtar, dhe ato që shpesh financohen nga miliarderi amerikan, axhenda ...

Read More »

Jess L. Baily dhe Soros destabilizojnë Maqedoninë

Ambasadori amerikan i emëruar nga Barak Obama në Maqedoni, Jess L. Baily, ka punuar në prapaskenë me Fondacionin Shoqëria e Hapur Soros “për të kanalizuar shuma të mëdha dollarësh amerikanë për këtë çështje, ambasadori amerikan ka ndërhyrë në çështjet e brendshme politike në shkelje të Konventës së Vjenës mbi Marrëdhëniet Diplomatike.   Linku i lajmit, për më shumë

Read More »

Këta nuk janë Socialista, këta janë Sorosista!

Ndërkohë qeveritarët më të përfolur për korrupsion janë partizanët më të medhenj të Vettingut përfshi :Edi Ramen, Lali Erin, Beqjen, Sajen, madje dhe Spiropalesha e Doganave! Kaq të trashë të jeni për të mos e kuptuar se ky nuk është Vetting por Pisqolle e Pushtetit për të vrarë këdo që i rrezikon pushtetin e tyre??? Po të ishte Pjeter Arbnori ...

Read More »

Papa dhe Sorosi

Në mesin e shumë bombave të zbuluara në  WikiLeaks, fshihen dokumentet që duhet të japin shqetësim të madh për katolikët. Të dhënat e fundit nga Wikileaks të dokumenteve të brendshme nga Fondacioni Shoqëria e Hapur të George Soros zbulon aleancën politike të tij më tronditëse. Sipas dokumenteve të rrjedhur nga Open Society Foundation, George Soros financon përpjekjet për të promovuar axhendën e ...

Read More »

Dacibaot e sorosianëve, jo zgjidhje për reformën në drejtësi

Serish sot ushtaret e mirepaguar te Sorosit bene nje deklarate per te shpetuar ‘vendin dhe vetingun”. Kjo eshte e njeta skeme kur me cdo kusht donin ne korrik qe miratimi i reformes ne drejtesi te behej pa konsensus. Te njejtat metoda, te njejtat fytyra, Nuk me hiqen nga mendja “protestat” e tyre para Kuvendit. Me skema te keqperdorura per “presion ...

Read More »

Soros porosit një skenar filmi për të shpëtuar Ramën

Në një intervistë për gazetën britanike “The Telegraph”, Edi Rama thotë: “Mos na lini të biem në dorë të rusëve, lutet lideri shqiptar, nga frika se SHBA do të largohet” Në qoftëse Lideri Suprem thotë kështu, ka filluar puna për të përgatitur skenarin nga ana e Soros. Janë ditë të vështira për Soros, që përveç se duhet të përgatit skenare ...

Read More »