Home * Tag Archives: skandal

Tag Archives: skandal

Ilaçet në farmacinë shtetërore të QSUT, 93 % janë të skaduara

SKANDAL Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se rreth 93 për qind e medikamenteve që gjenden në farmacinë qendrore të QSUT-së janë të skaduara-dëm i cili u akumulua vit pas viti në 447 milionë lekë, ndërkohë që qindra pacientë vuajtën pasojat e mungesës së barnave. Të paktën katër herë në vit, Fatjon Mara, 43 vjeç, mbërrin në Spitalin Pediatrik ...

Read More »

Ministria e Arsimit Skandaloze, Maturantët nisin protestat para Kryeministrisë

Maturantët me mesatare të larta që nuk e kanë fituar të drejtën e studimit në universitetet publike kanë nisur protestën para Kryeministrisë. Me çadra, nëpër shi, ata janë grumbulluar për të ngritur zërin kundër së ashtuquajturës Reformë të Arsimit të Lartë, ligjeve dhe vendimeve absurde që këtë radhë penalizuan më të mirët.

Read More »

Thellohet skandali: Policia shqiptare nuk ka marrëveshje trajnimi me Interforcen

Vazhdon të thellohet skandali i përgjimeve në Shqipëri. Burime për SYRI.net kanë bërë të ditur se, Policia shqiptare ka marrëveshje trajnimi vetëm me misionin policor të BE-së PAMECA dhe misioni amerikan në Policinë e Shtetit, Akademinë e Policisë, ICITAP. Asnjeri prej këtyre misioneve nuk ka sjellë një pajisje të tillë për trajnim. Të njëjtat burime thanë se, PAMECA aktualisht drejtohet ...

Read More »

Nishani reagim të fortë kundër qeverisë për pajisjen përgjuese

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i kërkon Qeverisë shqiptare që të mos pengojë më tutje ushtrimin e funksionit kushtetues dhe detyrën ligjore të Prokurorisë së Shtetit për hetimin e ekzistencës dhe përdorimit të një pajisjeje interceptuese nga ana e Ministrisë së Brendshme. Qeveria t’i dorëzojë sa më parë autoriteteve të hetimit pajisjen e kërkuar nga organi i Prokurorisë dhe të ...

Read More »