Home * Tag Archives: sajmir

Tag Archives: sajmir

Rama ‘Pentito’? Pse vetëdëshmoi kryeministri pa u thirrur si i dyshuar?

Edi Rama, kryeministri i ‘vetmuar’ i qeverisë shqiptare ka bërë sot më shumë se një akt politik, një akt ligjor duke dëshmuar publikisht raportet e tij me bandën ‘Habilaj’ pa ja kërkuar asnjë institucion këtë dëshmi. Së paku deri më tani. Edi Rama dëshmoi dhe pohoi se të gjitha emërimet në polici kanë qenë propozime të Saimir Tahirit dhe se ...

Read More »

Këta nuk janë Socialista, këta janë Sorosista!

Ndërkohë qeveritarët më të përfolur për korrupsion janë partizanët më të medhenj të Vettingut përfshi :Edi Ramen, Lali Erin, Beqjen, Sajen, madje dhe Spiropalesha e Doganave! Kaq të trashë të jeni për të mos e kuptuar se ky nuk është Vetting por Pisqolle e Pushtetit për të vrarë këdo që i rrezikon pushtetin e tyre??? Po të ishte Pjeter Arbnori ...

Read More »

Sali Berisha: Droga buzë Vjosës

Ish-Kryeministri Sali Berisha disa herë ka denoncuar se tek ura e Poçemit ka parcela të pafundme me drogë. Sot policia njofton se ka gjetur plot 40 mijë rrënjë kanabis sativa dhe ka vënë në pranga 4 persona.

Read More »

Michele Grillo, implikimi me drogën dhe përgjimet…

Në korrikun e vitit 2015, Michele Grillo, shefi i misionit të Interforcës italiane në Tiranë, udhëtoi bashkë me drejtorin e Policisë Haki Çako e të tjerë me një avion mbi jugun e vendit. Avioni ishte i pajisur me disa radarë specialë që diktonin mbjelljet me kanabis. Ishte një udhëtim sa për shfaqje, për të dhënë mesazhin se situatën e kemi ...

Read More »