Home * Tag Archives: rilindje

Tag Archives: rilindje

Tiranë. Hapet bordello tek Zogu i Zi “Tani të disponueshme dhe shkop bejzbolli për klientët”

Një zgjedhje për të mbështetur instinktet e kriminelëve, që tashmë është qendra e vemëndjes. Një grup militantësh të Partisë Socialiste në fakt ka filluar këtë mëngjes, si shenjë proteste, një grevë ku bëjnë thirrje për disa kërkesa. “Miqtë tanë RILINDAS nuk duhet të shqetësohen – qetëson Rrahman Rraja– rilindasit që votojnë PS, do të jenë të kënaqur: do sigurohemi që në ...

Read More »

Zbulohen 400 ton drogë në Lezhë

Ja çfarë shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha  në profilin e tij në Facebook: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit udhëheqës të Partisë Socialiste, Ndoka! Oficeri dixhital denoncon: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit drejtues të PS Lezhë, Ndoka që ruhen me polici dhe roje të armatosur! Lexoni mesazhin! sb “Mbrëma z. Berisha! Uroj të jeni mirë. Jam oficer policie. ...

Read More »

O sot o kurrë

Jetuam në këto troje 100 000 – 30 000 vjet më parë , në periudhën e Paleolitit të Mesëm. Ishin hapat e para kur paraardhësit tanë mësuan të punojnë veglat e strallit. Njerëzit e këtyre trevave kaluan Neolitin, Epokën e bronzit , e më pas hyri koncepti Iliri, një nga popullësitë më të mëdha të Evropës së atëherëshme. Në këto ...

Read More »

Rilindja dhe Edi Rama zhduk mbetje kimike në shqipëri

1400 kontenierë me mbetje kimike u zhdukën në Shqipëri, Antimafia italiane nis hetimin për zyrën e Edi Ramës. Mediat italiane kanë hedhur dritë mbi një skandal ku është Shqipëria është në qendër të tij, e që ka të bëjë me importin e plehrave në Shqipëri. Sipas investigimit të një media italiane, bëhet fjalë për rreth 2600 kontenierë secili me 22 ...

Read More »

Edi Rama: “Une dua tu Rilind”, por ju s’më kuptoni…

Zbulohet pse magjepsen njerëzit nga Kryeministri ynë i dashur. Ai ju shpjegon me praktikë dhe filozofi Rilindjen: “Dua që ta provojnë këtë mallin që kam. Tani. Bashkë. Vetëm atëherë, kupton Rilndjen dhe bëhesh pjesë e klubit KARilindur.” Magjepsja fillon kur bëhesh anëtar i kllubit.

Read More »

Difekti më i madh i Rilindjes

Difekti më i madh i Rilindjes, është se flet një gjuhë të vështirë, gjuhë arrogance, shpifjeje, balte, akuzave të sajuara, gënjeshtrat, kërcënimesh, shantazhesh, nënshtrimesh, përgojimesh, përgjimesh, favoresh, sponsorizimesh, koncesionesh, hashashi, antishteti, shpërfytirimi të qënies njerëzore, shkatërrimi të familjes, mohimi të Zotit, nëpërkembje të kombit, nacionalizmi fals… Kur njerëzit e Rilindjes flasin, nuk është që ne njerezit e thjeshtë nuk jemi ...

Read More »

Rrëfehet Fred Peza: Nuk shpenzoj asnjë lekë për oksigjenin

I dashur Shef Edi, Endri Transparenti jam. Fredi ka shkëlqyer sot tek Koli. Ka bërë një shpjegim brilant mbi kursimet duke na kursyer dhe neve kohën për të sqaruar atë punën e bankës. Pjesët kryesore të intervistës po t’i nis me e-mail, sepse në këtë mënyrë dhe ti kursen kohën tënde dhe nuk ke nevojë ta shohësh gjithë emisionin në ...

Read More »

Foto, Mbreti i shqiptarëve

Mbretëria e Rilindjes!

Read More »

Prokuroria thellon hetimet për Alfred Pezën, kërkesë Kuvendit

Prokuroria e Përgjithshme ka thelluar hetimet për deputetin socialist, Alfred Peza, i akuzuar për tre vepra penale, për evazion fiskal, deklarim i rremë i pasurisë dhe falsifikim dokumentesh. Hetimet për deputetin Peza nisën pasi bashkëshortja e tij ka blerë aksione në një bankë të nivelit të dytë, me afro 1 %, me vlerë 1.13 miliardë lekë të vjetra. Prokuroria e ...

Read More »

Si e shkatërroi Rilindja kulturën

(Kush s’do të shikojë, nuk i merion sytë) Edi Rama erdhi nga Franca për t’u bërë direkt ministër Kulture. Dhe që atëhere vazhdoi si kryetar bashkie, deri dhe Kryeministër. Nga kjo pritej që ai të zhvillonte së paku fushën e tij: Kulturën. Fatkeqësisht Rama nëpërmjet rilindjes ose “të fillojmë nga e para” krijoi një ambient klientelist, Demagogjik, duke favorizuar shoqërinë ...

Read More »