Home * Tag Archives: rama

Tag Archives: rama

Denoncimi/ Kompanitë e bixhozit të Olsi Ramës po bëjnë kërdinë në Shqipëri

Edhe pse kryeministri Edi Rama krekoset nëpër media se sot nuk ka më pika bastesh, e vërteta është krejt e kundërta. Një qytetar ka denoncuar tek ish-kry7eministri Sali Berisha, se si të gjithë shqiptarët ende vijojnë të luajnë bixhoz, por këtë herë paratë shkojnë të gjitha tek kompanitë e Olsi Ramës. Ja çfarë shkruan ish-kryeministri: Kompanitë e Bixhozit të Olsit ...

Read More »

Pakti me Universitetet/ ERTV shpall hapësira boshe për reklama gjatë kësaj propagande

Read More »

Shkarkohet Bushati, Rama dhe ministër i Jashtëm

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të Jashtëm. Mësohet se kreu i shtetit ka firmosur shkarkimin e ministrit Ditmir Bushati, duke i hapur kështu rrugë Ramës. Lajmi u konfirmua nga zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi. NJOFTIMI I ZEDHENESIT TE PRESIDENTIT Presidentit të Republikës më datë 14 janar 2019, i ...

Read More »

Meta: Rama mund të arrijë dhe 3,500,347 pëlqime në facebook, por në fund do i bllokohet llogaria

Read More »

Balili shoqëroi Ramën në Rodos me bosët e drogës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut dy mesazhe të qytetarëve dixhital, që janë dërguar në adresë të tij vite më parë. Berisha shkruan se qytetarët dixhital e kishin paralajmëruar më herët, për lidhjet që Klement Balili kishte me qeverinë. Në mesazhin e parë, të dërguar më 15 maj të 2016-ës në adresë të Berishës, thuhet ...

Read More »

Arrestimet, Rama për biznesin e madh: Mos luani me taksat se ju gjen belaja

Pas arrestimit të 13 personave dhe shpalljes në kërkim të 12 të tjerëve nën akuzën e evazionit fiskal, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. Ky i fundit përmes një postimi në ‘Facebook’ theksoi se ulja e taksave synon dhe uljen e informalitetit dhe evazionit fiskal. Po ashtu ai pohoi se arrestimi i një dyzine shkëlësish është mesazh i qartë: ...

Read More »

Krijohet video lojë për Edi Ramën

“Tepsia ime” është video loja më e re për kryeminstrin Rama e krijuar dhe ideuar nga stafi i portalit Komiteti.al Kjo lojë është shumë e lehtë për t’u luajtur duke ju krijuar mundësinë të luajë kushdo. Në qendër të lojës është kryeministri Edi Rama.  Stafi ka krijuar lojën nisur nga dëshira e kryeministrit për të qenë prezent kudo, madje edhe ...

Read More »

7 Pyetje nga Dejona Mihali për Kryeministrin Rama

Ca pyetje kryeministrit dhe kryetarit të partisë socialiste të Shqipërisë: 1. A e di gjë pse 23 anëtarë të kryesisë së PS dhe 73 deputetë të PS + qindra kryetarë degësh, nëndegësh dhe mijëra bashkëpunëtorë profesionalë socialistë nuk dalin të reagojnë por del Baton Haxhiu? 2. Pse je kaq i sigurtë në personazhe të errët si Hashim Thaçi dhe Baton ...

Read More »

Shqipëria e para! Presidenti Meta deklaratë të fortë kundër Ramës.

Presidenti Meta ka reaguar sot në mëngjes me një status në rrjetin Facebook. Statusi i plotë i Presidentit: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin pse denoncoi bashkëpunimin e trafikantëve të drogës me pushtetarët, ai që guxoi të kërcënojë nënkomisarin e Fushë-Krujës pse hetoi dhunimin e një vajze nga djali i një deputeti, ai që guxoi të kërcënojë një profesor ...

Read More »

Rama i lodhur nga padija e popullit; Unë jam bibliotekë dhe Cakajt lexon çdo natë…

Me një status në twitter, Kryeministri i vendit garanton se Sakajt është një lexues për çmim Nobel. Ai meriton të ngjitet lart, prandaj dhe e ka propozuar për Ministër të Jashtëm, kjo pasi garanton se e ka provuar shumë mirë aftësitë e tij në lexim.

Read More »