Home * Tag Archives: qeveria

Tag Archives: qeveria

Paloka:Gruaja e Ramës më nikoqire se mami i Veliajt

Deputeti demokrat Edi Paloka ka komentuar  deklarimet e Ramës për pasurinë dhe shtëpinë në Surrel.  Në një postim në faqen e tij në facebook, Paloka shkruan se, “Njësoj si njerëzit e tij në hall për të fshehur pasurinë, edhe Edi Rama përdori si mburojë gruan, që në këto raste qëllon edhe kursimtare, edhe nikoqire”. “Çfarë kuptuam nga kllouni që kemi për Kryeministër ...

Read More »

Qeveria jep 35 milionë euro për arsimin, kurse për 2 km rrugë 40 milionë euro

Një nga studentët protestues që ndodhet para Ministrisë së Arsimit ka thënë se qeveria nuk e ka aspak përparësi arsimin e të rinjve dhe solli si shembull buxhetin e dhënë prej qeverisë për arsimin, 35 milionë euro ndërsa për një rrugë 2 kilometra jep 40 milionë euro duke iu referuar segmentit te Unaza e Re. “Qeveria ka dhënë 35 milionë ...

Read More »

Aktori Bujar Asqeriu: Kësaj qeverie i ka ardhur fundi

Aktori i njohur i teatrit dhe i kinemasë, Bujar Asqeriu, shpreson se deputetët socialistë nuk do ta votojnë draftin e qeverisë për prishjen e Teatrit Kombëtar. Në një intervistë për gazetën ‘Panorama’, Asqeriu i sheh vendimmarrjet arrogante të Kryeministrit si elementë të diktaturës. Sipas tij, Presidenti francez Macron s’do guxonte kurrë të rrafshonte Komedinë franceze për asnjë tjetër projekt. I ...

Read More »

ISIS-at hiqen si emigrant, por në të vërtetë vijnë ta fusin shqipërinë në BE

Lajmi për hapjen e një kampi nga qeveria shqiptare i ka hedhur OJQ-të në një panik, duke i bërë ata të kërkojnë truket e reja për të bërë lekë, kanë filluar me shpejtësi pikturimin e pallateve për t’i bërë ata të besojnë se jan kampe dhe ti lëshojnë me qera qeverisë. Pas lajmit të publikuar nga kryeministri poshtë derës (për ...

Read More »

Ylli Manjani “A është fajtore LSI për qeverisjen e shkuar?”

Po, pa asnjë dyshim LSI ka përgjegjësitë e saj brenda qeverisë që u nis politike dhe mbaroi politeknike! LSI është fajtore që mbështeti Edi Ramën pa asnjë kusht! Marrëveshja e 2013-ës, nuk ishte e qëlluar dhe qasja e LSI ishte: Kryeministri ka punën e vet dhe duhet lejuar të ushtrojë detyrën e tij sipas idesë që Ai ka! Pra vërtë ...

Read More »

Projekti i mafies për Shqipërinë, në dosjen ‘Re Mida’

Prej 12 vitesh në duart e drejtësisë italiane, gjendet ajo që është pagëzuar me emrin “Dosja Re Mida”. Shumë ka zbuluar ky hetim gjigant për mafien e plehrave italiane dhe ndërkombëtare, por fundi ende nuk po i del. Pas asaj që ndodhi në parlament, me regji dhe aktrim në rolin kryesor të kryeministrit Rama kam parë shumë njerëz në mendime ...

Read More »