Home * Tag Archives: ps

Tag Archives: ps

Ylli Manjani “A është fajtore LSI për qeverisjen e shkuar?”

Po, pa asnjë dyshim LSI ka përgjegjësitë e saj brenda qeverisë që u nis politike dhe mbaroi politeknike! LSI është fajtore që mbështeti Edi Ramën pa asnjë kusht! Marrëveshja e 2013-ës, nuk ishte e qëlluar dhe qasja e LSI ishte: Kryeministri ka punën e vet dhe duhet lejuar të ushtrojë detyrën e tij sipas idesë që Ai ka! Pra vërtë ...

Read More »

Shqipëria e shqiptarëve.

Historia e kombit tonë e madhe dhe e bukur, njeh tek vetja e saj vetëm tradhëtarë. Nëse shikojmë historinë e popullit tonë mund të shihet mjaft qartë se tradhëtia e popullit tonë, ekziston që nga kohërat e lashta deri në ditë e sotme. Një realitet i hidhur për fat të keq por që duhet pranuar. Tradhëtia është kanceri më i ...

Read More »

Koalicioni, LSI sulmon Ramën, i kujton marrëveshjen dhe Policinë blu

LSI-ja ka sulmuar ashpër sot Kryeministrin Edi Rama drejtpëdrejt dhe qeverisjen e Rilindjes për akuzat ndaj saj si “shushunjë”,  duke i kujtuar se ka respektuar në 4 vjet marrëveshjen e tyre të koalicionit të nënshkruar në Shkodër dhe i ka përmendur me tendencë, Policinë e inkriminuar, policët “blu” bashkëpunëtorë në kanabizimin e vendit si dhe korrupsionin në Tatime e Dogana, ...

Read More »

Nga “Drejtësia” te ndarja e PS-LSI/Manjani: Meritat dhe roli i rrallë i PD-së

Ish-ministri i LSI, Ylli Manjani, ka folur për meritat e Partisë Demokratike, në një studio televizive. Manjani nisi që me konsensusin e 21 korrikut për reformën në drejtësi, duke e cilësuar sjelljen e PD të rrallë dhe mjaft profesionale. Më tej, ish-ministri i Drejtësisë renditi dhe një sërë meritash të PD gjatë qëndrimit të saj në çadër. “Në ngjarjet e ...

Read More »

Zbulohen 400 ton drogë në Lezhë

Ja çfarë shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha  në profilin e tij në Facebook: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit udhëheqës të Partisë Socialiste, Ndoka! Oficeri dixhital denoncon: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit drejtues të PS Lezhë, Ndoka që ruhen me polici dhe roje të armatosur! Lexoni mesazhin! sb “Mbrëma z. Berisha! Uroj të jeni mirë. Jam oficer policie. ...

Read More »

Mos shit shpirtin për 100 Euro

Në shekuj shqiptarët kanë luftuar beteja, e kanë kapur armikun për fyti dhe s’kanë lënë armik pa luftuar. Por tani jemi të rrethuar prej armiqve. Nuk është armik me të cilin të përleshesh ballë për ballë. Armiku ynë është vetvetja. Lërini mënj’anë mendimet partiake, kanë qenë dëmprurëse gjithmonë për ne. Ato janë vënë aty nga ne, për të na shërbyer, ...

Read More »

Kur voton Rilindjen

Read More »

Llustra Shtet

Read More »

Rilindja ne drejtimin e duhur

Read More »