Home * Tag Archives: meta

Tag Archives: meta

Shkarkohet Bushati, Rama dhe ministër i Jashtëm

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot emërimin e kryeministrit Edi Rama edhe në postin e ministrit të Jashtëm. Mësohet se kreu i shtetit ka firmosur shkarkimin e ministrit Ditmir Bushati, duke i hapur kështu rrugë Ramës. Lajmi u konfirmua nga zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi. NJOFTIMI I ZEDHENESIT TE PRESIDENTIT Presidentit të Republikës më datë 14 janar 2019, i ...

Read More »

Meta: Rama mund të arrijë dhe 3,500,347 pëlqime në facebook, por në fund do i bllokohet llogaria

Read More »

Shqipëria e para! Presidenti Meta deklaratë të fortë kundër Ramës.

Presidenti Meta ka reaguar sot në mëngjes me një status në rrjetin Facebook. Statusi i plotë i Presidentit: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin pse denoncoi bashkëpunimin e trafikantëve të drogës me pushtetarët, ai që guxoi të kërcënojë nënkomisarin e Fushë-Krujës pse hetoi dhunimin e një vajze nga djali i një deputeti, ai që guxoi të kërcënojë një profesor ...

Read More »

Deputeti i Vetëvendosjes mbështet mosdekretimin e Cakajt

Vendimi i Presidentit Meta për mosdrekretimin e Cakajt si ministër i Jashtëm, është mbështetur nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexheo Selimi. Statusi i plotë i Rexhep Selimi në Facebook: E përgëzoj Presidentin shqiptar Ilir Meta për mos dekretimin e kandidatit për Ministër te Punëve te Jashtme te Republikës se Shqipërisë. Presidenti do te duhej ta refuzonte edhe te emëruarën për ...

Read More »

Shqipëria e shqiptarëve.

Historia e kombit tonë e madhe dhe e bukur, njeh tek vetja e saj vetëm tradhëtarë. Nëse shikojmë historinë e popullit tonë mund të shihet mjaft qartë se tradhëtia e popullit tonë, ekziston që nga kohërat e lashta deri në ditë e sotme. Një realitet i hidhur për fat të keq por që duhet pranuar. Tradhëtia është kanceri më i ...

Read More »

Aleksi: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës

Këshilltari i Ilir Metës, Emiljano Aleksi, me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me shkrimet e mediave të cilat sipas tij kanë shpifur kundër Ilir Metës dhe LSI-së. E mirëkuptojmë dhimbjen e thellë dhe spekulimet e mediave sorosiane që kanë 15 vjet që shpifin pa u lodhur kundër Ilir Metës dhe 12 vjet që shpifin kundër ...

Read More »

Thirrje Metës për ta refuzuar/ Presidenti Nishani dekreton ministër hetuesin Fatmir Xhafaj

Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për t’u bërë ministër i Brendshëm, duke pasur parasysh të shkuarën e tij si hetues i kohës së komunizmit. Në një konferencë shtypi, Presidenti tha se ai e ka dekretuar Xhafajn për ministër, dhe saktësoi se Kushtetuta nuk i jep të drejtën që të refuzojë emërimin e një ministri, pasi ...

Read More »

Ilir Meta: “Eshtë e domosdoshme të nxiten fëmijët për të shpalosur e zhvilluar aftësitë krijuese”

Kryetari i Kuvendit, zoti Ilir Meta, i cili mori pjesë në panairin e shkencës dhe inxhinierisë të organizuar nga Kolegji “Turgut Ozal” të Tiranës, u njoh nga afër me shpikjet inovative që nxënësit e kësaj shkolle kishin përgatitur dhe i kishin ekspozuar në këtë event. Kryetari i Kuvendit vlerësoi këtë iniciativë, duke theksuar se është e domosdoshme për të nxitur ...

Read More »

Po ndodh tani: Takim Meta-Rama-Basha???

Që në orët e para të mëngjesit në vilën 31, po zhvillohet një takim midis z.Meta, z.Rama dhe z.Basha. Mësohet se në këtë takim janë dhe ambasadorët e bashkimit europian. Ç’farë po diskutohet!? Mos vallë po shkojmë drejt një qeverie teknike!? Këtë do ta mësojmë në përfundim të këtij takimi të rëndësishëm.

Read More »

‘LIBRA’ parti e një planeti tjetër

Pas akuzave të Blushit ka ardhur dhe reagimi i kreut të Kuvendit dhe kreut të LSI, Ilir Meta. Në fjalën e tij, Meta u shpreh se e vetmja ndërhyrje e tij te Kryeministri Edi Rama ka qenë që Ben Blushi të bëhej ministër. Gjithashtu, Meta i kujtoi Blushit se nuk mund të sillet dhe të flasë si një politikan që ...

Read More »