Home * Tag Archives: media

Tag Archives: media

Stop me këtë neveri!

Nga Erl Kodra “Rrëfimi i tmerrit” Unë sonte nuk mund të shkruaj tekst normal. Domethënë, nuk mund të shkruaj me një linjë të saktë arsyetimi, të rendis argumente ose të sistemoj fjalitë e mia bukur. Jo, sepse une nuk jam aq cinik sa të mund ta bëj këtë gjë qetësisht. Jo, sepse sonte unë sapo pashë një show horror teksa ...

Read More »

Mbas sulmit kimik ne Siri qëndron Soros

Miliarderi George Soros është pas sulmit të fundit me armë kimike në Siri, që la 70 civilë të vdekur dhe shumë të tjerë u plagosën. Helmetat e Bardha, një grup i lidhur me al-Kaedën që financohet nga Soros dhe Mbretëria e Bashkuar, në një skenar të sulmit në qytetin e Khan Shaykhun, menjëherë e akuzoi regjimin e Asadit për  False ...

Read More »

Mediat tradicionale përhapin “lajme fallse”

Burimet tradicionale të informacioni përhapin “Lajme fallse”. Po vinë shumë akuza tashmë jo vetëm në Amerikë, Europë por së fundmi dhe në Shqipëri, për përhapjen e lajmeve fallso në mediat tradicionale. Ato akuzohen nga politikanë që janë të kapura dhe përhapin të pa vërteta, që nga Trump në Amerikë, Le Pen në Francë dhe së fundmi Basha në Shqipëri. Po ...

Read More »

Puthen live në emision, Jul Deda kolegëve të ‘Fiks Fare’: Mos lejoni t’ju përdorin drejtuesit për të fituar audiencë

Puthja e dyshes Devis Muka dhe Dorian Ramaliu gjatë emisionit të mbrëmshëm “Fiks fare”, ka ngjallur reagime të shumta në rrjete sociale. Ndërsa një reagim vjen edhe nga aktori i humorit Julian Deda, ku përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se ata janë përdorur vetëm për të tërhequr audiencë, ndërsa këshillon kolegët të mos përdorën nga drejtuesit e tyre ...

Read More »

Media Shtet

1471717540261

E verteta:

Read More »