Home * Tag Archives: mbetje

Tag Archives: mbetje

Kontenierë me mbetje depozitohen në minierën e Prrenjasit

Denoncimi është bërë publik në faqen e facebook të ish kryeministri Berisha. Qytetari dixhital denoncon: “Doktor, pershendetje ! Je i lutur qe si qytetar dixhital te ma ruash anonimatin. Mbetjet kimike nje pjese e madhe e tyre te nisura per Qafe Thane kane devijuar ne Prrenjas,ne galerit e minjeres.I gjithe Prenjasi esht i tronditur dhe flet per kete.Pogradeci eshte ne ...

Read More »

Zhdukja e 1300 kontenierëve, CNN zgjeron skandalin: 5 qytetet shqiptare ku janë groposur lëndët kimike

Lajmi për zhdukjen në Shqipëri të 1300 kontenierëve me lëndë kimike është bërë lajm kryesor edhe në mediat greke. Pas agjencisë “Lifo” sot është CNN që ka shkruar për këtë lajm të rëndë. CNN në gjuhën greke shkruan se, në Shqipëri kanë nisur hetimet në lidhje me zhdukjen e kontenierëve. Është prokuroria e Durrësit që ka nisur verifikimet për këtë ...

Read More »

Projekti i mafies për Shqipërinë, në dosjen ‘Re Mida’

Prej 12 vitesh në duart e drejtësisë italiane, gjendet ajo që është pagëzuar me emrin “Dosja Re Mida”. Shumë ka zbuluar ky hetim gjigant për mafien e plehrave italiane dhe ndërkombëtare, por fundi ende nuk po i del. Pas asaj që ndodhi në parlament, me regji dhe aktrim në rolin kryesor të kryeministrit Rama kam parë shumë njerëz në mendime ...

Read More »

Kur ti dalë boja Rilindjes

Quhet Edi Rama, me profesion piktor, gabimisht na u bë dhe Kryeministër, por së fundmi u bë lider botëror. Duke u ndihmuar nga rilindasit e tij me skandale pa fund, arriti ti lë njollën më të madhe shqiptarëve. Rasti më i mrekullueshëm, u tregua nga antimafia italiane. Edi Rama po s’forcohej të pillte kryeveprën e radhës, kryeveprën më të çmuar ...

Read More »

Rilindja dhe Edi Rama zhduk mbetje kimike në shqipëri

1400 kontenierë me mbetje kimike u zhdukën në Shqipëri, Antimafia italiane nis hetimin për zyrën e Edi Ramës. Mediat italiane kanë hedhur dritë mbi një skandal ku është Shqipëria është në qendër të tij, e që ka të bëjë me importin e plehrave në Shqipëri. Sipas investigimit të një media italiane, bëhet fjalë për rreth 2600 kontenierë secili me 22 ...

Read More »