Home * Tag Archives: lu

Tag Archives: lu

Skandal, si Lu financoi fushatën e Ramës në 2015 përmes Soros

Portali “Judical Watch”, publikoi të mërkurën 49 faqe nga një dosje e re e Departamentit të Shtetit mbi aktivitetin e USAID, ku sipas portalit ka financuar aktivitete të organizatave joqeveritare në Shqipëri, të cilat njihen si mbështetëse të George Soros. Dokumentet zbulojnë së pari aktivitetet e përfaqësuesit të Soros në Shqipëri, Andri Dobrushi, drejtor i “Fondacionit për një Shoqëri të ...

Read More »

Basha: Lu(bisti) i Ramës në SHBA paguhet me paratë e ARMO-s

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka sulmuar sërish qeverinë nga Çadra e Lirisë pasditen e sotme, ku është shprehur se republika e vjetër është komploti më i madh në histori që u është bërë shqiptarëve. Kreu i demokratëve përmendi edhe një lobist të qeverisë në SHBA që paguhet me paratë nga trafiku i kanabisit dhe me paratë e naftës ...

Read More »

Më në fund

Jam i lumtur. Tashmë i njohim armiqtë e jashtëm, se të brendeshmit i kemi njohur me kohë.
 Jo vetëm kaq, por falë aftësive të jashtëzakonshme të udhëheqësve të lavdishëm me dy B, po i dërrmojmë një e nga një, të gjithë bashkë. Ehh more Soros, je mësuar në Amerikë ti, atje nuk ka demokratë e bën qef ti, po këtu ...

Read More »

Ilir Kulla i përgjigjet Majlinda Bregut për akuzat ndaj ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin

Ilir Kulla shkruan në rrjetin social facebook kështu: Një mikeshë politikane sot paska deklaruar se akuzat ndaj Romana Vlahutinit dhe Donald Lu janë fantazi me filma me partizanë. Atëhere le ti bëjmë disa pyetje kësaj zonjës dhe ambasadorëve. A ka shkuar zoti Lu në zyrën e Adriatik Llalles me një përfaqësues të Bankers? Nëse po, çfarë i ka kërkuar? A ...

Read More »

Kur ambasadori Lu gënjen publikisht

4-5 persona nga ata që iu hoqën vizat s’kishin fare vizë. Po bëhu burrë thuaji o t’vërtetën o njeri që i hoqe me listë që mos kalojnë vettingun. Ndërsa Lu thotë publikisht:   Cit: Ilir Kulla

Read More »

New Europe: Aleatët e Edi Ramës

Ndërkaq në shkrimin e New Europë thuhet: Sipas dy artikujve të botuar në “Huffington Post” dhe “The Washington Times”, si dhe disa burime të tjera, duket se në Shqipëri ka një përpjekje të përbashkët “interesash të veçanta” për të mbështetur kryeministrin e tanishëm, Edi Rama, në zgjedhjet e  përgjithshme të qershorit. Nuk është më një sekret që qeveria e Ramës ...

Read More »

Takohen Lu dhe Tahiri tek shef Edi

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ministri Saimir Tahiri janë takuar sot në zyrat e Kryeministrit.

Read More »