Home * Tag Archives: lsi

Tag Archives: lsi

Kryemadhi: Do kemi zgjedhje të parakohshme (VIDEO)

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nga një takim me strukturat e partisë në Skrapar, ka deklaruar se në Shqipëri do të ketë zgjedhje të parakohshme. Teksa po fliste në lidhje me skandalet e qeverisë dhe për aksionin opozitar, Kryemadhi u shpreh se do të bashkë me zgjedhjet lokale do të ketë dhe zgjedhje të përgjithshme. “Kemi një datë të dekretuar ...

Read More »

Ylli Manjani “A është fajtore LSI për qeverisjen e shkuar?”

Po, pa asnjë dyshim LSI ka përgjegjësitë e saj brenda qeverisë që u nis politike dhe mbaroi politeknike! LSI është fajtore që mbështeti Edi Ramën pa asnjë kusht! Marrëveshja e 2013-ës, nuk ishte e qëlluar dhe qasja e LSI ishte: Kryeministri ka punën e vet dhe duhet lejuar të ushtrojë detyrën e tij sipas idesë që Ai ka! Pra vërtë ...

Read More »

Shqipëria e shqiptarëve.

Historia e kombit tonë e madhe dhe e bukur, njeh tek vetja e saj vetëm tradhëtarë. Nëse shikojmë historinë e popullit tonë mund të shihet mjaft qartë se tradhëtia e popullit tonë, ekziston që nga kohërat e lashta deri në ditë e sotme. Një realitet i hidhur për fat të keq por që duhet pranuar. Tradhëtia është kanceri më i ...

Read More »

Koalicioni, LSI sulmon Ramën, i kujton marrëveshjen dhe Policinë blu

LSI-ja ka sulmuar ashpër sot Kryeministrin Edi Rama drejtpëdrejt dhe qeverisjen e Rilindjes për akuzat ndaj saj si “shushunjë”,  duke i kujtuar se ka respektuar në 4 vjet marrëveshjen e tyre të koalicionit të nënshkruar në Shkodër dhe i ka përmendur me tendencë, Policinë e inkriminuar, policët “blu” bashkëpunëtorë në kanabizimin e vendit si dhe korrupsionin në Tatime e Dogana, ...

Read More »

Aleksi: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës

Këshilltari i Ilir Metës, Emiljano Aleksi, me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me shkrimet e mediave të cilat sipas tij kanë shpifur kundër Ilir Metës dhe LSI-së. E mirëkuptojmë dhimbjen e thellë dhe spekulimet e mediave sorosiane që kanë 15 vjet që shpifin pa u lodhur kundër Ilir Metës dhe 12 vjet që shpifin kundër ...

Read More »

Meta nga Novosela : Jo vendime bazuar në urrejtjen ndaj njëri-tjetrit dhe filozofinë e përjashtimit

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, zhvilloi një takim me strukturat në Novoselë të Vlorës, ku shoqërohej nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari dhe Prof. Shezai Rrokaj, anëtar i kryesisë së LSI. Duke folur para të pranishmëve gjatë këtij takimi, Meta, u shpreh se është koha që politikanët të marrim vendime të rëndësishme duke u bazuar ...

Read More »

Mos shit shpirtin për 100 Euro

Në shekuj shqiptarët kanë luftuar beteja, e kanë kapur armikun për fyti dhe s’kanë lënë armik pa luftuar. Por tani jemi të rrethuar prej armiqve. Nuk është armik me të cilin të përleshesh ballë për ballë. Armiku ynë është vetvetja. Lërini mënj’anë mendimet partiake, kanë qenë dëmprurëse gjithmonë për ne. Ato janë vënë aty nga ne, për të na shërbyer, ...

Read More »