Home * Tag Archives: itali

Tag Archives: itali

Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve

Shpërndaje këtë lajm       Ka filluar grumbullimi anti Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të dielë kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar dhe një pjesë me pak minuta në këmbët e tyre. Gjithsesi, kjo nuk pengon askënd nga ata që ka thërritur Xhani de Biazi që ...

Read More »

Deputeti Italian denoncon zhdukjen e 28.600 ton mbeturina

Shpërndaje këtë lajm      Në faqen personale të deputetit italian të Lëvizjes 5 Yje z.Ricardo Nuti, është denoncuar zhdukja e 28.600 tonëve mbeturina. Deputeti nga Palermo, kërkon nisjen e një hetim parlamentar për mbetjet e zhdukura në Shqipëri, duke kërkuar shpjegime nga qeveria dhe në radhë të parë nga kryeministri italian. “Fshehurazi nga të gjithë, një trafik i frikshëm mbetjesh më 2016 ...

Read More »

Transferta me Italinë, shtyhet afati për biletat

Shpërndaje këtë lajm      Qeveria e futbollit shqiptar vendosi të shtyjë afatin e shitjes së biletave për tifozët që do të duan të ndjekin nga afër kombëtaren në transfertën delikate ndaj Italisë këtë fund muaji. FSHF ka çuar deri në 16 mars, limitin për tifozët që të mund të sigurojnë një vend në stadiumin “Renxo Barbera” të Palermos, për sfidën eliminatore të ...

Read More »

Stoli i Italisë, De Biazi “uron” Venturën!

Shpërndaje këtë lajm      Xhani De Biazi dhe Europiani me Shqipërine. Një alkimi e cila është bërë tashmë “vula” e kuqezinjve… Në çdo emision sportiv, në çdo studio apo program, nuk mund të mos ketë pyetje mbi arritjen, të ardhmen dhe Europianin në Francë. Trajneri kuqezi, i ftuar si opinionit tek “Sky Sport”, për të komentuar finalen e Europa League, ku fitoi ...

Read More »