Home * Tag Archives: ilir

Tag Archives: ilir

Deputeti i Vetëvendosjes mbështet mosdekretimin e Cakajt

Vendimi i Presidentit Meta për mosdrekretimin e Cakajt si ministër i Jashtëm, është mbështetur nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexheo Selimi. Statusi i plotë i Rexhep Selimi në Facebook: E përgëzoj Presidentin shqiptar Ilir Meta për mos dekretimin e kandidatit për Ministër te Punëve te Jashtme te Republikës se Shqipërisë. Presidenti do te duhej ta refuzonte edhe te emëruarën për ...

Read More »

Shqipëria e shqiptarëve.

Historia e kombit tonë e madhe dhe e bukur, njeh tek vetja e saj vetëm tradhëtarë. Nëse shikojmë historinë e popullit tonë mund të shihet mjaft qartë se tradhëtia e popullit tonë, ekziston që nga kohërat e lashta deri në ditë e sotme. Një realitet i hidhur për fat të keq por që duhet pranuar. Tradhëtia është kanceri më i ...

Read More »

Aleksi: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës

Këshilltari i Ilir Metës, Emiljano Aleksi, me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me shkrimet e mediave të cilat sipas tij kanë shpifur kundër Ilir Metës dhe LSI-së. E mirëkuptojmë dhimbjen e thellë dhe spekulimet e mediave sorosiane që kanë 15 vjet që shpifin pa u lodhur kundër Ilir Metës dhe 12 vjet që shpifin kundër ...

Read More »

Thirrje Metës për ta refuzuar/ Presidenti Nishani dekreton ministër hetuesin Fatmir Xhafaj

Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për t’u bërë ministër i Brendshëm, duke pasur parasysh të shkuarën e tij si hetues i kohës së komunizmit. Në një konferencë shtypi, Presidenti tha se ai e ka dekretuar Xhafajn për ministër, dhe saktësoi se Kushtetuta nuk i jep të drejtën që të refuzojë emërimin e një ministri, pasi ...

Read More »

Ilir Meta: “Eshtë e domosdoshme të nxiten fëmijët për të shpalosur e zhvilluar aftësitë krijuese”

Kryetari i Kuvendit, zoti Ilir Meta, i cili mori pjesë në panairin e shkencës dhe inxhinierisë të organizuar nga Kolegji “Turgut Ozal” të Tiranës, u njoh nga afër me shpikjet inovative që nxënësit e kësaj shkolle kishin përgatitur dhe i kishin ekspozuar në këtë event. Kryetari i Kuvendit vlerësoi këtë iniciativë, duke theksuar se është e domosdoshme për të nxitur ...

Read More »

‘LIBRA’ parti e një planeti tjetër

Pas akuzave të Blushit ka ardhur dhe reagimi i kreut të Kuvendit dhe kreut të LSI, Ilir Meta. Në fjalën e tij, Meta u shpreh se e vetmja ndërhyrje e tij te Kryeministri Edi Rama ka qenë që Ben Blushi të bëhej ministër. Gjithashtu, Meta i kujtoi Blushit se nuk mund të sillet dhe të flasë si një politikan që ...

Read More »

Petrit Vasili tradhton ‘kryeministrin’ Meta: Ja sms për deputetët

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar vetëpërmbajtje nga ana e ministrave dhe deputetëve të partisë së tij, në lidhje me deklaratat për të bërë Ilir Metën kryeministër. Këtë e ka treguar me anë të një mesazhi të drejtuar atyre nga Vasili, ku u kërkon të vetëpërmbahen këto ditë sepse “kryetari nuk është në Shqipëri”. I/E nderuar.* Kryetari do të ...

Read More »

Ilir Kulla i përgjigjet Majlinda Bregut për akuzat ndaj ambasadorëve Donald Lu dhe Romana Vlahutin

Ilir Kulla shkruan në rrjetin social facebook kështu: Një mikeshë politikane sot paska deklaruar se akuzat ndaj Romana Vlahutinit dhe Donald Lu janë fantazi me filma me partizanë. Atëhere le ti bëjmë disa pyetje kësaj zonjës dhe ambasadorëve. A ka shkuar zoti Lu në zyrën e Adriatik Llalles me një përfaqësues të Bankers? Nëse po, çfarë i ka kërkuar? A ...

Read More »

EDITORIAL/ A i di këto Ilir Meta?

E kemi thënë edhe herë të tjera që nëse duam të kuptojmë se çfarë është duke menduar Edi Rama dhe çfarë planesh politike ka ai për të ardhmen e afërt, duhet lexuar me vëmendje Mero Baze. Kapilarët mental ( në proporcion të drejtë me ata financiarë) mes kryeministrit dhe botuesit të Temës, janë në funksion të plotë dhe punojnë 24 ...

Read More »