Home * Tag Archives: hashash

Tag Archives: hashash

Nuk ka bërë ndonjë krim: Probleme për trafikantin Saimir Tahiri

Një skandal i pa precedentë po zhvillohet në botën e krimit: Trafikanti Saimir Tahiri, një nga njerëzit më të mëdhenj të hashashit shqiptar, është në akuzë sepse nuk ka bërë asnjë krim. Duket se gjatë përgjimeve tek krimet “Habilajt”, Tahiri ka harruar të shënoi në CV e tij këtë fakt, duke shkelur rregullat e Krimit. Tahiri i gjetur në mesin ...

Read More »

Zbulohen 400 ton drogë në Lezhë

Ja çfarë shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha  në profilin e tij në Facebook: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit udhëheqës të Partisë Socialiste, Ndoka! Oficeri dixhital denoncon: 400 tonelata drogë në magazinat e klanit drejtues të PS Lezhë, Ndoka që ruhen me polici dhe roje të armatosur! Lexoni mesazhin! sb “Mbrëma z. Berisha! Uroj të jeni mirë. Jam oficer policie. ...

Read More »

Kolumbia e Evropës

‘Shqipëria po kthehet në Kolumbinë e Europës’ – kështu e nis shkrimin e saj italiani ‘il Giornale.it’. Këtë deklaratë e ka bërë që nëntorin shkuar ish-kryeministri dhe ish-presidenti i vendit Berisha dhe nëse Shqipëria nuk është e interesuar që të bëjë trafik kokaine, kanabisi i çuar në Europë nga ky vend nuk ka rivalë. Ambasadori i OSCE-së në Shqipëri, Borchardt, ...

Read More »

Edi Rama: “Une dua tu Rilind”, por ju s’më kuptoni…

Zbulohet pse magjepsen njerëzit nga Kryeministri ynë i dashur. Ai ju shpjegon me praktikë dhe filozofi Rilindjen: “Dua që ta provojnë këtë mallin që kam. Tani. Bashkë. Vetëm atëherë, kupton Rilndjen dhe bëhesh pjesë e klubit KARilindur.” Magjepsja fillon kur bëhesh anëtar i kllubit.

Read More »

NASA zbulon një planet të ri në sistemin tonë diellor

Planeti i ri i cili është zbuluar u njoftua nga NASA ditën e sotme. Ndërkohë përbërja e këtij planeti është nga 50% banditistan dhe 50% kanabistan Shqiptar.

Read More »

Nis hetimi ndërkombëtar për ata që organizuan ‘Kolumbinë shqiptare’, 1 vit përpara zgjedhjeve

Deklaratës-bombë të kreut të misionit OSBE-ODIR në Shqipëri Bernd Bochuard, se në vendin tonë qarkullojnë 2 miliard euro të fituara nga trafiku i kanabisit, të cilat mund të përdoren për të blerë zgjedhjet e Qershorit, i është bashkuar me shqetësimin e tij edhe një krye profesionist i huaj i kësaj fushe. Konstatimin dhe alarmin, se “është trefishuar kultivimi i drogës ...

Read More »