Home * Tag Archives: futboll

Tag Archives: futboll

Portugalia publikon premiot, Botërori shpërblim si Gjermania

Portugalia ka publikuar premiot që do të japë në rast triumfi në Kupën e Botës. Janë në total 8,05 milionë euro që do të ndahen për skuadrën luzitane, me çdo futbollist që do të përfitojë 350 mijë euro në rast triumfi në Rusi. Është shifër e njëjtë me triumfin në Euro 2016, ndërkohë që premio identike ka edhe Gjermania për ...

Read More »

Shokon ish-e dashura e Ronaldos

Bukuroshja Elisa de Panicis ka thënë që Cristiano Ronaldo e ka një ”truk” shumë interesant për të “zmadhuar” organin e tij gjenital. Ai vendosë pambuk në reklamat e ndryshme, në mënyrë që penisi i tij të duket më i madh.

Read More »

Itali-Shqipëri, nis grumbullimi i kuqezinjve

Ka filluar grumbullimi anti Itali dhe Bosnje për përfaqësuesen kuqezi, ku ditën e shtunë dhe të dielë kanë filluar të mbërrijnë lojtarët e parë. Një grumbullim disi ndryshe, me shumë lojtarë të dëmtuar dhe një pjesë me pak minuta në këmbët e tyre. Gjithsesi, kjo nuk pengon askënd nga ata që ka thërritur Xhani de Biazi që të jetë i ...

Read More »

Fotot e ditës (8 copë)

Read More »

Kullat si autoportret i Rames

Dy perversionet e komunikimit, thotë filozofi danez Knud Logstrup, janë: më një anë reduktimi i tij në bërje qejfi njëri tjetrit (si dhe bashkimi kundër një të treti), më  anë tjetër, bërja e tjetrit si vetja nëpërmjet imponimit të mendimit. Në të dy rastet nuk kemi komunikim sepse kështu evitojmë përballimin e problemeve që kemi mes njeri tjetrit. Anija e komunikimit ...

Read More »