Home * Tag Archives: basha

Tag Archives: basha

Luzim Basha deklaron: “Nga sot do përdori zjarrfiksen vetëm për të fikur zjarret e brendshme”

Read More »

Shqipëria e shqiptarëve.

Historia e kombit tonë e madhe dhe e bukur, njeh tek vetja e saj vetëm tradhëtarë. Nëse shikojmë historinë e popullit tonë mund të shihet mjaft qartë se tradhëtia e popullit tonë, ekziston që nga kohërat e lashta deri në ditë e sotme. Një realitet i hidhur për fat të keq por që duhet pranuar. Tradhëtia është kanceri më i ...

Read More »

Basha: Lu(bisti) i Ramës në SHBA paguhet me paratë e ARMO-s

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka sulmuar sërish qeverinë nga Çadra e Lirisë pasditen e sotme, ku është shprehur se republika e vjetër është komploti më i madh në histori që u është bërë shqiptarëve. Kreu i demokratëve përmendi edhe një lobist të qeverisë në SHBA që paguhet me paratë nga trafiku i kanabisit dhe me paratë e naftës ...

Read More »

Po ndodh tani: Takim Meta-Rama-Basha???

Që në orët e para të mëngjesit në vilën 31, po zhvillohet një takim midis z.Meta, z.Rama dhe z.Basha. Mësohet se në këtë takim janë dhe ambasadorët e bashkimit europian. Ç’farë po diskutohet!? Mos vallë po shkojmë drejt një qeverie teknike!? Këtë do ta mësojmë në përfundim të këtij takimi të rëndësishëm.

Read More »

“Jam pa punë” Edi Rama nuk arrin të hap llogarinë në Facebook

Kohë të vështira për Kryeministrin tonë. Pas llustrave, furceve dhe arrogancës duke tallur këtë popull, Kryeministri me famë botërore nuk arriti për dy minuta të aksesojë llogarinë e tij në facebook. Populli u shqetësua shumë, por më shumë u shqetësuan rilindasit, të cilët nuk e imagjinonin dot për çfarë arsye ai nuk dilte online në messenger. I mësuar me një ...

Read More »

Cfarë fsheh takimi misterioz Basha-Majko?

Nga Artur Zheji Bën ende habi, kafeja plot dashuri, e ish kryeminsitrit, deputetit dhe anëtarit të kryesisë së Partisë Socialiste, Pandeli Majko, që qëndroi dje vetëm për vetëm, në një takim aspak të rastësishëm me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulëzim Basha. Në rrethanat e një politikë bërje normale, ky takim, apo kjo kafe, do të ishte thjesht një takim rutinë. ...

Read More »