Home * Lajme * Rama ‘Pentito’? Pse vetëdëshmoi kryeministri pa u thirrur si i dyshuar?

Rama ‘Pentito’? Pse vetëdëshmoi kryeministri pa u thirrur si i dyshuar?

Edi Rama, kryeministri i ‘vetmuar’ i qeverisë shqiptare ka bërë sot më shumë se një akt politik, një akt ligjor duke dëshmuar publikisht raportet e tij me bandën ‘Habilaj’ pa ja kërkuar asnjë institucion këtë dëshmi.

Së paku deri më tani.

Edi Rama dëshmoi dhe pohoi se të gjitha emërimet në polici kanë qenë propozime të Saimir Tahirit dhe se ai vetë nuk kishte komunikuar me asnjë polic, në asnjë kohë e në asnjë rast (kjo mbetet për tu parë në ditët në vijim).

Por, pse kjo dëshmi pa ja kërkuar institucionet ligjzbatuese?

A po i paraprin Edi Rama asaj që do ti duhet ti përgjigjet në të ardhmen?

Sigurisht që Rama e di se të mërkurën mund të fitoj pak kohë për vete duke penguar arrestimin e Tahirit, por kurrë nuk mund ta ndalojë atë që do ti duhet të përballet në të ardhmen e afërt.

Cili është raporti i tij me trafikun e drogës dhe me bandën “Habilaj”?

© SYRI.net

loading...