Lajme

Pse Rama duhet zhdukur!

Se nuk ja vlen aspak të drejtoj Shqipërin edhe vet PS-në.

Në fillim u justifikua, nga që nuk e kish vetëm tepsin Shqipëri. Populli i besoj, ja dorezoj atij gjithë tepsin Shqipëri, me gjithëse ai shenjat e ni psikopati karabush i kishte dhënë.

E lodhi, e torturoj, e shkaterroj, e varferoj ne maksimum, e tmerroj kete popull, i cili her pas here u ngrit ne demostrata popullore kunder vendimeve te karabushit Rama, per helmet e Siris qe NATO donte ti shkaterronte ne Shqiperi, per plehrat e jashtme qe donte ti binte ketu per ti perpunuar ne ni kohe qe ne jemi te mbyt nga plehrat tane (me preteksin se nuk ishin plehra por land e pare e paster), por ne se ajo ishte land e pare e paster, perse italianet etj nuk e perpunonin vete, apo vet italjanet ishin budallenj qe i jepnin Shqiperis nje lend te pare te paster ?!,

-thane se do i kontrollonin me mjete speciale ne dogan gjith mbetjet qe do vinin nga jashte, kur keto mjete as qe ekzistojne tek ne, por edhe sikur te ekzistonin do ishte e pa mundur te behesh ni kontroll i ketill per shkak te abuzimeve te njohura ne doganat tona, edhe te mos harrojme se ai nuk ka ngrit fare institucione kontrolli kopetente as per kontrollin e ushqimeve dhe ilaceve(qe jane gjera shume ma te vogla ne sasi se sa plehrat qe do sillte) duke e len popullin e vet fare te pa mbrojtur.

A asht i pergjegjshem ky njeri per te mbrojt popullin e vet?!, -asht nje djall me bisht qe nuk e ka shokun, nje mashtrus dhe hajdut i pa shoqe qe duhet te zhduket nga PS dhe nga Shqiperia.

Vazhdoj ma tej duke rrit kudo taksa, duke shkurtu 100 000 familje nga ndima ekonomike, duke e shkurtu edhe ndimen per ata familje qe e mernin deri ne 30-40 mij leke, taksa studenteve, etj, etj, taksa te pa perballueshme per rrugen e kombit, ne ni kohe kur ai me kasten e tij vjeth miliona euro ne tenderat e ndryshme. I fali firmes ceke te elektrikut 600 milion euro, vajti dhe bleu dy helikopter te vjeter ne France(helbete, kryeministri frances ja beri qefin, i festoj ditlindien me nje paste te madhe, qe e pagoj me miliona euro per dy helikopteret e vjeteruar qe i rrasi Franca). Populli vazhdimisht ne demostrata, studentet etj vazhdimisht ne demostrata, e lothi, e merziti, e shkatrronte popullin e vet. Sa kohe do merret populli me kete psikopat karabush. Edhe thot se kriza ne Shqiperi nuk asht popullore por vetem politike?!.

Kriza edhe urrejtja asht shume popullore, edhe i lumt opozites qe e shfrytezoj papergjegjshmerin tende, o psikopat karabush. Populli nuk te do ma, populli te urren, se te besoj dhe e preve ne bese. Dhe duhet te japesh llogari para ketij populli, qe i krijove perseri mundesi Sal-lul – berishes qe te krijojne perseri trubullira ne vend. PS-ja duhet ta eleminoj sa ma pare ate psikopat karabush, qe te shpetoj vet PS dhe Shqiperia nga ni i papergjegjshem qe tallet me popullin e vet.

Shkruan Margarit Nilo

Loading...
Etiketat

Artikuj të ngjashëm

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close