Lajme

Pasi u akuzua për magji, Beyonce paditet nga një grua e verbër

during 2018 Coachella Valley Music And Arts Festival Weekend 1 at the Empire Polo Field on April 14, 2018 in Indio, California.

Këngëtarja me famë botërore Beyonce, është paditur nga një grua e verbër për diskriminim.

Sipas së gruas së verbër është pikërisht kompania e Beyonce, Parkwood, e cila po diskriminon ata që janë të verbër duke mos i lejuar këta persona të blejnë bileta apo të marrin shërbime të ndryshme.

 “Paditësi sjell këtë veprim të të drejtave civile kundër Parkwood për dështimin e tyre për të projektuar, ndërtuar, mbajtur dhe vepruar në ueb faqen e tyre për të qenë plotësisht i qasshëm dhe në mënyrë të pavarur i përdorshëm nga paditësi dhe personat e tjerë të verbër ose me shikim të dobët”, -thuhet në padinë e ngritur ndaj kompanisë.

Kjo nuk është padia e parë që Beyonce merr pasi ajo është akuzuar më parë nga ish bateristja e saj për magji.

Loading...
Etiketat

Artikuj të ngjashëm

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close