Home * Stil * Femër * Nicki Minaj ia kalon edhe Eminemit, bëhet reperja më e ndjekur në botë

Nicki Minaj ia kalon edhe Eminemit, bëhet reperja më e ndjekur në botë

Tashmë Nicki Minaj ka marrë kurorën e muzikës hip hop, duke ja kaluar edhe reperit Eminem.  

Ajo ka plot 191 milionë ndjekës në të gjitha rrjetet sociale, shifër me të cilën ka lënë prapa edhe Eminemin, i cili ka 189 milionë.

Lajmi për këtë gjë është bërë i ditur nga Music New Facts në Twitter.

Një tjetër repere femër shumë e suksesshme viteve të fundit është edhe Cardi B, e cila ka arritur të ngjitet në majat e top listave dhe të rrëmbejë çmime në evente të përmasave botërore.

loading...