Sport

Milani kontakton yllin e Kosovës

Nje lajm bombastik vjen nga Italia. “Sport Mediaset” bën të ditur se Milani kërkon të transferojë Edon Zhegroven.

19 vjecari që luan më Kombëtaren e Kosovës, është një nga talentet më premtues për të ardhmen. Eshte vete Leonardo qe kërkon me cdo kusht Zhegrovën në “San Siro”.

Aktualisht 19 vjecari luan në Belgjikë me skuadrën e Genk që kryeson dhe kampionatin atje.

Ai ka zhvilluar 19 ndeshje me Genk teksa ka shënuar 2 gola.

Ndërsa pjesë e Kosovës ai është që prej vitit te kaluar duke u aktivizuar në 6 ndeshje teksa ka shënuar dhe 2 gola.

Loading...

Artikuj të ngjashëm

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close