LajmeMistere & Alienë

Mbas sulmit kimik ne Siri qëndron Soros

Miliarderi George Soros është pas sulmit të fundit me armë kimike në Siri, që la 70 civilë të vdekur dhe shumë të tjerë u plagosën.

Helmetat e Bardha, një grup i lidhur me al-Kaedën që financohet nga Soros dhe Mbretëria e Bashkuar, në një skenar të sulmit në qytetin e Khan Shaykhun, menjëherë e akuzoi regjimin e Asadit për  False Flag.

Vetëm 24 orë para sulmit, Orient TV njoftoi, “Nesër do nisim një fushatë në media për të mbuluar sulmet ajrore të Hama për përdorimin e armëve kimike kundër civilëve.” Kjo tregon se stacioni televiziv kishte parashikuar qartë se një sulm do të ishte vënë në skenë nga rebelët.

infowars.com thotë:

Helmetat e bardha kanë filmuar pjesën më të madhe të pamjeve lëshuar mbi sulmet kimike. Është e njohur gjithashtu se ata kanë publikuar video në të kaluarën me skenë të sajuara “për shpëtime”. Megjithatë, këtë herë duket se fëmijët kanë qenë vërtetë të vrarë në bërjen e kësaj “fushate mediale.

Burimi: Sean Adl-Tabatabai  yournewswire.com/

Loading...
Etiketat

Artikuj të ngjashëm

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close