Sport

Majlinda Kelmendi, fiton medaljen e arit në Izrael

Xhudistja Kosovare, Majlinda Kelmendi ka triumfuar sërish duke fituar medalje ari në kategorinë 52 kilogramë. Këtë herë ajo u bë pjesë e turneut ‘Grand Prix’ që u zhvillua në Tel Aviv, Izrael. Në garën finale, Kelmendi mposhti izraeliten Gili Cohen brenda minutazhit prej 35 sekondash.

Më herët ajo u ndesh me përfaqësuesen e Gjeorgjisë, Tetiana Levitska Shuvkani dhe në çerekfinale me zvicerane Fabien Koher.

Loading...
Etiketat

Artikuj të ngjashëm

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close