Home * Lajme * Nga bota * Evakuohen 5 gjykata pas kërcënimeve për eksploziv në Gjermani

Evakuohen 5 gjykata pas kërcënimeve për eksploziv në Gjermani

Në Gjermani janë evakuar 5 gjykata  pas kërcënimeve për vendosje bombash, të dërguara me email, njoftoi policia. Zonat përreth ndërtesës u bllokuan dhe u fut një qen antieksploziv.

Policia tha se emailet, e arritura në mënyrë anonime, bënin fjalë për sulme në të gjithë vendin.

Bëhet fjalë për gjykatat në Erfurt, Kiel, Magdeburg, Potsdam dhe Wiesbaden.

loading...