Home * Të vjetra

Të vjetra

Kur voton Rilindjen

Read More »

Disa foto nga dimri në veri të vendit

Kemi bërë disa foto në veri të vendit të cilat përshkruajnë të ftohtin.

Read More »

Alarm, kërcënohet me jetë Adriatik Llalla

Kryeprokurori i Republikës Adriatik Llalla është detyruar të largojë fëmijët dhe bashkëshorten shtatzënë nga Shqipëria në një vend aleat, pas kërcënimeve që ka marrë për shkak të hetimit të një dosjeje të fortë kriminale. Ngjarja daton së paku dy muaj më parë kur në telefonin e kryeprokurorit Adriatik Llalla kanë mbërritur telefonata dhe mesazhe kërcënuese anonime. Burimet i pohojnë Top ...

Read More »

Paralajmërimi në Komisionin e Sigurisë; Pazaret e drogës do sjellin viktima, do jenë të shpejta

Rezultati suprizë i zgjedhjeve në Dibër ka shtuar tensionin brenda opozitës, e cila po e akuzon mazhorancën se i bleu zgjedhjet me paratë e parcelave të kanabisit. Një deklaratë e fortë në lidhje me këtë ishte edhe ajo e deputetit të Partisë Demokratike, Flamur Noka, sot në Komisionin e Sigurisë në Kuvend. Ai tha se policia është e përfshirë në mbjelljen ...

Read More »

Fotot e ditës (25 copë)

Read More »

Llustra Shtet

Read More »

Policia kalon me semafor të kuq. Binte shi dhe nuk prisnin dot.

Përshëndetje Komiteti.al! Sot në kryqëzimin e Drejtorisë së Policisë, një makinë policie sapo kaloi me semafor të kuq. Më falni ne për rrip sigurimi na hiqet patenta, këto çfarë dënimi kanë :) , apo nuk vlejnë rregullat për to.

Read More »

Shqipëria ka nevojë …

Read More »

EDITORIAL/ A i di këto Ilir Meta?

E kemi thënë edhe herë të tjera që nëse duam të kuptojmë se çfarë është duke menduar Edi Rama dhe çfarë planesh politike ka ai për të ardhmen e afërt, duhet lexuar me vëmendje Mero Baze. Kapilarët mental ( në proporcion të drejtë me ata financiarë) mes kryeministrit dhe botuesit të Temës, janë në funksion të plotë dhe punojnë 24 ...

Read More »

Në Suedi, policia qëlloi dhe vrau një emigrant me një thikë

Read More »