Home * Sport

Sport

Milani kontakton yllin e Kosovës

Nje lajm bombastik vjen nga Italia. “Sport Mediaset” bën të ditur se Milani kërkon të transferojë Edon Zhegroven. 19 vjecari që luan më Kombëtaren e Kosovës, është një nga talentet më premtues për të ardhmen. Eshte vete Leonardo qe kërkon me cdo kusht Zhegrovën në “San Siro”. Aktualisht 19 vjecari luan në Belgjikë me skuadrën e Genk që kryeson dhe kampionatin atje. Ai ka zhvilluar 19 ndeshje me Genk teksa ka shënuar 2 gola. Ndërsa ...

Read More »

Manchester nuk thyhet as nga Tottenhami

Manchester Unitedi ka arritur të fitojë në udhëtim te Tottenham Hotspur me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të javës së 22-të të Ligës Premier. Unitedi i Ole Gunnar Solskjaer ka arritur edhe fitoren e pestë radhazi në Ligën Premier, pasi kësaj radhe kanë mposhtur ekipin e Mauricio Pochettinos. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të ...

Read More »

Trukonin ndeshjet, 11 sportistë vihen në paranga

Një skandal ka bërë që 11 tenistë të arrestohen nga policia për shkak se manipulonin ndeshjet. Garda Civile Spanjolle në bashkëpunim me Gjykatën e Lartë Spanjolle kanë arritur që t’i japin fund një rrjeti të gjerë i cili kishte si qëllim trukimin e ndeshjeve. Ky rrjet, kishte një shtrirje aq të gjerë, saqë ata kishin krijuar lidhjet me tenistët profesionistë. ...

Read More »

Buffon: Dua të luaj dhe një vit tjetër

Gigi Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli edhe pse tashmë është në moshën 40 vjecare. Ai ka folur në një intervistë të shkurtër për “Vanity Fair” teksa ka deklaruar “Nëse PSG-ja do unë do të luaj edhe një vit tjeter”, duke lënë të kuptohet se ai dëshiron ende të luajë futboll dhe se mosha për të nuk ka problem. Buffon është në sezonin e tij të parë te ...

Read More »

Kaka drejt martesës së dytë.

Ish- lojtari i Realit të Madridit , Kaka duket se e ka harruar tashmë Coroline Celico me të cilën u divorcua në vitin 2015 dhe pritet të martohet me një tjetër grua. Ai ka njoftuar se do të martohet me modelen Carolina Dias. Madje duke u treguar tejet romantik me stutusin e tij të hedhur në Instagram: “Ti më ke bërë njeriun më të lumtur në botë dhe ...

Read More »

Alban Hoxha dënohet me 3 muaj burg

Portieri i Partizanit, Alban Hoxha është dënuar me 3 muaj burg nga Gjykata e Tiranës pasi 2 muaj më parë u ndalua nga forcat e rendit pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur. Sipas burimeve të “Panorama Sport” Hoxha nuk do ta kryejë dënimin e heqjes së lirisë, pasi ai i është konvertuar në 80 orë punë të detyruar. Këto të fundit, sportisti ...

Read More »

Arsenali i avantazhuar në garën për Carrascon

Arsenali është favorit që të nënshkruajë me yllin belg që luan në Kinë te Dalian Yifang, Yannick Carrascon. Sipas Sky Sport Italia, Carrasco dëshiron të luajë në ligën premier, ku përveç Arsenalit, interesim ka shfaqur edhe Manchester Unitedi. Në anën tjetër në Itali ka interesim për lojtarin nga Milani. Lojtari fillimisht e ka pëlqyer idenë që të luajë te klubi ...

Read More »

Juventusi i vë çmimin Paulo Dybalas

Ka kohë që flitet se Bayern Munich, Paris Saint-Germain dhe Manchester City e duan Paulo Dybala, por Juventusi do t’i shqyrtojë vetëm ofertat që e tejkalojnë shumën e 100 milion eurove. Sipas Tuttosport, tre gjigantët evropianë kanë bërë oferta për Dybalan në të shkuarën, por Juve gjithmonë i ka injoruar ato. Megjithatë, gazeta beson se bardhezinjtë nuk e përjashtojnë një ...

Read More »

Edhe gjatë pushimeve në Dubai, Ronaldo nuk harron stërvitjen

Cristiano Ronaldo, ka qëndruar në Dubai, ku së bashku me familjen e tij i ka shijuar pushimet para fillimit të pjesës tjetër të sezonit. Mirëpo edhe pse me pushime, portugezi nuk ka hequr dorë nga stërvitja dhe këtë gjë ja u ka inponuar edhe familjes së tij. Përmes rrjeteve sociale, 33-vjeçari ka treguar se ai dhe familja e tij stërviten ...

Read More »

Mediat në Spanjë tallen me yllin e Realit

Ylli i Real Madridid, Garreth Bale është tallur nga media të ndryshme në Spanjë. Përsos barazimit që Reali morri nga ndeshja me Villareal, dëmtimi i Bale nuk është pritur mirë. Mbas ndeshjesh trajneri Solari u shpreh se nuk ishte i shqetësuar për Bale pasi dëmtimi nuk ishte serioz, por sot gazeta “AS” shkruan se 29-vjeçari mund të mungojë nga 2 ...

Read More »