Home * Mistere & Alienë * Teori Konspirative

Teori Konspirative

Kodet e lashta të botës i mbajnë Shqiptarët

Bota po kapërcen në një kohë të re ku gjithçka dhe gjithkush, që nga individi e gjer tek shteti, kombi, perandoria apo vetë rraca njerëzore do matet dhe peshohet, do çmohet dhe klasifikohet, do provohet dhe përzgjidhet, do ruhet ose hidhet, do qajë ose gëzojë, do vdesë ose rrojë duke kaluar pashmangësisht nëpër tunelin, urën apo peshoren universale të vetë ...

Read More »

Simbolet e Iluminati në Sheshin Skënderbej

Pak simbolikë e Iluminati, është e dobishme për ata që duan të mësojnë të njohin shumë shenjat e iluminatëve të përhapur në çdo fushë të realitetit tonë, madje aty ku askush nuk i pret ato. Ndoshta janë funksionale për transmetimin e një mesazhi, ndoshta ata u tregojnë vëllezërve se ata nuk janë vetëm, megjithatë shkoni me një vëmendje të vogël ...

Read More »

Nano, Berisha, Meksi, Qoku, së bashku në Paris 1987

Ishte momenti kur marin komandat nga lart për të filluar rënimin e shqipërisë. Pas mbylljes 50 vjeçare ku të gjithë vlerat njerëzore u fikën nga diktatura më e egër dhe e gjatë në historinë e botës, aty ku e vetmja vlerë ishte partia, filloi një goditje tjetër për shqiptarët. Kjo foto, është bërë në Paris 1987, aty ndodhen Mentor Qoku, ...

Read More »

David Icke: “Kjo është arsyeja pse ‘pak’ kontrollojnë shumë”

“Si është e mundur që një grup njerëzish, një rrjet i familjeve, kontrollon botën, të tilla si bankat, kompanitë ndërkombëtare, çdo parti që ka një shans për të formuar një qeveri, kartelit farmaceutik, çmimin e naftës, bioteknologjinë, …? Ajo që dua të them është se kjo nuk është e suksesshme vetëm në pak vite ose dekada, por ata kanë pasur ...

Read More »

Këta nuk janë Socialista, këta janë Sorosista!

Ndërkohë qeveritarët më të përfolur për korrupsion janë partizanët më të medhenj të Vettingut përfshi :Edi Ramen, Lali Erin, Beqjen, Sajen, madje dhe Spiropalesha e Doganave! Kaq të trashë të jeni për të mos e kuptuar se ky nuk është Vetting por Pisqolle e Pushtetit për të vrarë këdo që i rrezikon pushtetin e tyre??? Po të ishte Pjeter Arbnori ...

Read More »

Soros porosit një skenar filmi për të shpëtuar Ramën

Në një intervistë për gazetën britanike “The Telegraph”, Edi Rama thotë: “Mos na lini të biem në dorë të rusëve, lutet lideri shqiptar, nga frika se SHBA do të largohet” Në qoftëse Lideri Suprem thotë kështu, ka filluar puna për të përgatitur skenarin nga ana e Soros. Janë ditë të vështira për Soros, që përveç se duhet të përgatit skenare ...

Read More »

Koha po shpejton, Edi Ramës po i mbaron…

Energjia e errët në shqipëri ka marrë pushtetin dhe po e mban të orientuar tek negativizmi. Duke u rritur me shpejtësi, prodhuar frikë, varfëri, krim, stres dhe urrejtje, në një nivel ndoshta asnjëherë parë deri më sot. Ndodhemi në një moment vendimtar të historisë ku do të zgjedhim të ardhmen tonë të përbashkët ose nuk do të kemi një të ...

Read More »

Grusht shteti në vatikan

George Soros, Barack Obama dhe Hillary Clinton kanë orkestruar një grusht shteti në Vatikan për të përmbysur konservatorin Papa Benedikti dhe zëvendësuar atë me radikalin e majtë të krahut Papa Francesco, sipas një grupi të udhëheqësve katolikë duke përmendur prova nga burime të ndryshme, duke përfshirë e-mail WikiLeaks.

Read More »

‘Dora e fshehur’. Sekreti i lidërve që sunduan botën!

Kjo duket e pamundur por ne do të shohim origjinën masonike të “dorës së fshehur” dhe të njerëzve më të fuqishëm që kanë bërë këtë gjest nëpër pozat e tyre të famshme. A ka forcë të fshehur pas ngjarjeve botërore të shekujve të kaluar? A është rënia e monarkive evropiane, ajo që ka sjellë në radhë Epokën e Iluminizimit dhe ...

Read More »

Takohen Lu dhe Tahiri tek shef Edi

Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ministri Saimir Tahiri janë takuar sot në zyrat e Kryeministrit.

Read More »