Kulturë

Kulturë

‘Sulltani Abdylhamid’ flet për shqiptarët dhe ‘i paralajmëron’ për këtë gjë

“Kryeqyteti Abdylhamid” është kthyer në një prej serialeve më të ndjekur për publikun turk dhe atë shqiptar. Rolin kryesor të…

Read More »

Vajza e aktorit të ndjerë iu kthehet komentuesve: Nuk do qaj se thoni ju

Pak javë më parë aktori i njohur amerikan Luke Perry ndërroi jetë si pasojë e një hemorragjie cerebrale. Aktori i…

Read More »

Fotografitë që kënaqin syrin (13 foto)

Read More »

Një ekspozitë për Trump-in, si indinjatë për kundërvënien e orkestruar ndaj tij

Çelet ekspozita “The Donald” e piktorit Avni Delvina. Vizitorët mbushin Muzeun Historik Kombëtar, si rrallë ndonjëherë gjatë ceremonisë së hapjes.…

Read More »

Dua Lipa fiton dy çmime “Grammy”

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, tashmë mban dy çmime Grammy. Çmimin e parë e fitoi në kategorinë “Best…

Read More »

Poezi “Filozofi Jete” (Bukuria)

Kur isha vashë, s’e dija cila isha, Besomëni, pasqyrën e kurseja… E pse një pasqyrë t’madhe s’kisha, Por kurrë s’kisha…

Read More »

Baby G pozon nudo (arrin 400 mijë ndjekës në Instagram)

Ajo u bë e famshme me këngën ‘Monstër’ dhe sot Baby G është një ndër këngëtaret më të komentuar. Gjithashtu…

Read More »

Fjalimi i At Gjergj Fishtës në Konferencën e Paqes në Paris 1919

Zotnij, Ç’ me kohë të Luftës turko – ballkanike e tektej zemrat e Shqiptarëve kanë pikue gjak prej dhimbjes e…

Read More »

Letrat e panjohura të Ernest Koliqit – Enveri po e shqyen kombin, ne bamë Shqipninë Natyrale

Një letërkëmbim i panjohur i viteve ’50 mes shkrimtarit dhe bashkëpunëtorit të tij Karl Gurakuqi. Figura e politikanit Ernest Koliqi,…

Read More »

Madonna do të performojë në Eurovision 2019

Njoftohet se ylli i muzikës pop, Madonna, do të jetë e pranishme në Eurovision 2019. Kanë qenë mediat izraelite, të…

Read More »
Close
Close