Home * Lajme (page 4)

Lajme

Si do të jetë moti nesër dhe në ditët në vijim

Gjatë ditës së nesërme do të kemi mot të vranët në të gjithë territorin të shoqëruar me reshje shiu. Gjithashtu do të kemi një ulje të lehtë të temperaturave krahasuar me dy ditët e fundit. Ndërkohë që java e ardhshme pritet të nisë me diell, por do të kemi sërish kthim të vranësirave dhe reshjeve të shiut duke nisur nga ...

Read More »

Vetëvendosja paralajmëronjnë protesta për rrëzimin e qeverisë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Drita Millaku në një prononcim për gazetën “Bota sot” ka thënë se është përgjegjësi shtesë mos liberalizimi i vizave pasi që nuk po arrin të përmbush kushtet që kanë të bëjnë me sundimin e ligjit dhe me luftimin e korrupsionit dhe krimit të organizuar. “Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjën është hap i qëlluar por është ...

Read More »

E motra nxjerr bllof/ Balla e ka nisur gjinazin 18 vjeç

E motra e Taulant Ballës, për të treguar që i vëllai ka qenë nxënës e student shembullor, dhe për të hedhur poshtë akuzat për plagjiaturë, publikoi listat e notave të tij ndër vite. Është studiuesi Taulant Muka, ai i cili ka pikasur këtë parregullsi në dokument. Reagimi i motrës së Taulant Ballës nuk përkonte me denoncimin e emisionit “Top Story” ...

Read More »

Demokratët akuzojnë Trumpin

Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA, premtojnë se do të hetojnë raportet e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe avokatin e tij Michael Cohen. Ky hetim vjen pasi një raport mediatik, ka deklaruar se Trump ka drejtuar Cohen që të gënjejë Kongresin në kundërshtim me ligjin amerikan, shkruan timesofindia.indiatimes. “Pretendimi se presidenti i SHBA mund ...

Read More »

Protesta studentore e kujton Ramën të rikosntruktojë konviktet antike të QS-së

Kryeministri Edi Rama ka bërë një inspektim në godianat e konvikteve në Qytet Studenti, të cilat i janë nënshtruar rikosnstruktimit. Në bashku me kryebashkiakun  Tiranës, Erion Veliaj, Rama u ndal edhe te një nga godinat e konvikteve në QS, ndërsa gjatë bashkëbisedimit me studentet e pranishëm, i këshilloi të shkojnë në mësim. Nga ana tjetër, kryebashkiaku Veliaj tha se janë ...

Read More »

Sondazhi në BW: Rama edhe Ministër i Jashtëm, zgjedhje e gabuar

Vetëemërimi i Kryeministrit Edi Rama edhe në postin e Ministrit të Jashtëm, është i gabuar. Më 14 janar, “BalkanWeb” iu drejtua me një pyetje përmes sondazhit lexuesve, përmes së cilës i ftonte të votonin nëse vetëemërimi i kryeministrit edhe në postin e Ministrit të Jashtëm ishte i drejtë, apo i gabuar. Në harkun kohor të 5 ditëve, në sondazh morën pjesë 4 ...

Read More »

Ku i fshehin celularët shqiptarët që janë në burgje

Mënyrat me të cilat tentohet të futen në burgje sende te ndaluara, po sofistikohen përditë e më shumë. Ditët e fundit në Burgun e Lezhës, policia e burgjeve mes sendeve që tentoheshin të futeshin në qeli, ka zbuluar se në një tenxhere ishin fshehur 3 celularë dhe aksesorët përkatës. Tenxherja ishte e mbushur me gjellë (fasule) dhe poshtë kishte një ...

Read More »

Shtëpitë shiten për 1 euro në Itali

Shtëpi të vendosura në një kodër, me pamje mahnitëse nga Mesdheu. Sambuca është një qytet i bukur në ishullin e Sicilisë në jug të Italisë. Por zhvendosja drejt e metropolit e ka lënë këtë qytet thuajse të pabanuar, e për këtë arsye kryetari i bashkisë së zone ka vendosur që shtëpitë e pabanuara t’i shesë për 1 euro. Një ofertë ...

Read More »

Trondit ish-kreu i PD/ Njerëz me të kaluar të errët në krye të strukturave drejtuese

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Dega Kukës, Ibsen Elezi  ka bërë të ditura fakte tronditëse në lidhje me emërimet nga Këshilli Kombëtar, për strukturat drejtuse të Partisë Demokratike. Sipas Elezit, ky proces nuk është aspak demokratik dhe për më tepër po shërben të shkatërrojë PD –në, si forcë e djathtë antikomuniste. “Rruga më e sigurtë për shkatërrimin e saj (PD) është ...

Read More »

Polici vret një djalë 14 vjeçar në Amerikë

Një djalë 14-vjeçar në Arizona të Shteteve të Bashkuara u vra nga një oficer policie derisa ai vraponte në një rrugicë me armë në dorë. Oficeri që u identifikua vetëm si Jean ishte duke u përgjigjur një telefonate të një qytetari i cili raportoi për një automjet të dyshimtë dhe Jean iu afrua një pickup gri Chevy që duket se ...

Read More »