Home * Lajme * Kundër Informim

Kundër Informim

Balili shoqëroi Ramën në Rodos me bosët e drogës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut dy mesazhe të qytetarëve dixhital, që janë dërguar në adresë të tij vite më parë. Berisha shkruan se qytetarët dixhital e kishin paralajmëruar më herët, për lidhjet që Klement Balili kishte me qeverinë. Në mesazhin e parë, të dërguar më 15 maj të 2016-ës në adresë të Berishës, thuhet ...

Read More »

Aleksi: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës

Këshilltari i Ilir Metës, Emiljano Aleksi, me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me shkrimet e mediave të cilat sipas tij kanë shpifur kundër Ilir Metës dhe LSI-së. E mirëkuptojmë dhimbjen e thellë dhe spekulimet e mediave sorosiane që kanë 15 vjet që shpifin pa u lodhur kundër Ilir Metës dhe 12 vjet që shpifin kundër ...

Read More »

Mediat tradicionale përhapin “lajme fallse”

Burimet tradicionale të informacioni përhapin “Lajme fallse”. Po vinë shumë akuza tashmë jo vetëm në Amerikë, Europë por së fundmi dhe në Shqipëri, për përhapjen e lajmeve fallso në mediat tradicionale. Ato akuzohen nga politikanë që janë të kapura dhe përhapin të pa vërteta, që nga Trump në Amerikë, Le Pen në Francë dhe së fundmi Basha në Shqipëri. Po ...

Read More »

Kontenierë me mbetje depozitohen në minierën e Prrenjasit

Denoncimi është bërë publik në faqen e facebook të ish kryeministri Berisha. Qytetari dixhital denoncon: “Doktor, pershendetje ! Je i lutur qe si qytetar dixhital te ma ruash anonimatin. Mbetjet kimike nje pjese e madhe e tyre te nisura per Qafe Thane kane devijuar ne Prrenjas,ne galerit e minjeres.I gjithe Prenjasi esht i tronditur dhe flet per kete.Pogradeci eshte ne ...

Read More »

Wikileaks: “CIA na spiunon nëpërmjet smartphones dhe smart TV”

Wikileaks hyn në veprim, duke shpërndarë në rrjet dokumenta sekrete të cilat i përkasin CIA-s. Smartphone ynë, TV tona, janë mjete të spiunazhit dhe kanë brenda tyre gjithçka nga malware deri tek mikrofonat sekretet … Ja pra se si CIA kontrollon gjithçka, Evropë, Shtetet e Bashkuara, askush nuk është imun, Apple, Android, Microsoft, smart TV. Për më shumë lexoni shkrimin ...

Read More »

Zhdukja e 1300 kontenierëve, CNN zgjeron skandalin: 5 qytetet shqiptare ku janë groposur lëndët kimike

Lajmi për zhdukjen në Shqipëri të 1300 kontenierëve me lëndë kimike është bërë lajm kryesor edhe në mediat greke. Pas agjencisë “Lifo” sot është CNN që ka shkruar për këtë lajm të rëndë. CNN në gjuhën greke shkruan se, në Shqipëri kanë nisur hetimet në lidhje me zhdukjen e kontenierëve. Është prokuroria e Durrësit që ka nisur verifikimet për këtë ...

Read More »

Ah moj demokraci…

E ç`t`iu them për demokracinë? E gjeta apo më gjeti, me gurin e Sizifit mbi shpinë? Tek bëj të çaj dallgët e jetës me vështirësi, se që kohë na u ngritën këmbët dhe na u bënë kokë, mi krodhën e bukës na ranë dhëmbët, m`be më sot, m`be me xhepat trokë, shpresat duke i bërë abort. Se larg e më ...

Read More »

O sot o kurrë

Jetuam në këto troje 100 000 – 30 000 vjet më parë , në periudhën e Paleolitit të Mesëm. Ishin hapat e para kur paraardhësit tanë mësuan të punojnë veglat e strallit. Njerëzit e këtyre trevave kaluan Neolitin, Epokën e bronzit , e më pas hyri koncepti Iliri, një nga popullësitë më të mëdha të Evropës së atëherëshme. Në këto ...

Read More »

2 mars 1444 – Krijohet Lidhja e Lezhës

Lidhja caktoi Skënderbeun si komandant të përgjithshëm të një ushtrie prej 8000 kalorësish dhe 7000 këmbësoresh, forca e së cilës u vu në provë pas pak muajsh,  kur doli fituese ndaj një ushtrie osmane prej 25 mijë vetash në betejën Torviollit.

Read More »

Ky kalbëzim…

E dini se kush mblidhet rreth njerëzve të fuqishëm??? Bashkpunëtorët në krim, lajkatarët, kurvat, dorëputhësit, karagjozët, të pafytyrët, dallaveraxhinjtë, politikanë,  mbajtës çantash, ngatrrestarë, rrufjanë, ministra, profetë të rremë, të pa besë e të poshtër, profesionistë iluzionesh dhe sharlatanë! Nuk e dinë që duke bërë lajka njerëzve me pushtet nuk arrihet pushteti? Që ta marrësh atë duhet ta duash atë! Armët ...

Read More »