Home * Lajme * Kronikë

Kronikë

Plagosi me armë zjarri 20 vjeçarin, identifikohet autori në Tiranë

Një person është plagosur me armë zjarri në Tiranë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Yzberisht vetëm pak çaste më parë në Tiranë. Një person ka mbetur i plagosur në këmbë. Nuk dihen motivet dhe identiteti i personit te plagosur. “Rreth orës 17:40, në zonën e Yzberishtit, pas një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri në këmbë nje i ri rreth 20 vjeç, jashtë rrezikut për jetën. Policia ...

Read More »

Fundoset varka në Detin Mesdhe, 117 emigrantë të zhdukur

Organizata Ndërkombëtare për Migrim ka bërë të ditur se 117 emigrantë, duke përfshirë dy fëmijë, janë zhdukur pas përpjekjeve për ta kaluar Detin Mesdhe. Sipas të mbijetuarve, në barkë ndodheshin gjithsej 120 persona, shkruan Euronews. Thuhet se shumica dërmuese e emigrantëve të zhdukur ishin afrikano-perëndimorë. Mirëpo në mesin e viktimave kanë qenë gjithashtu edhe 40 sudanezë të tjerë. Tre të ...

Read More »

Polici vret një djalë 14 vjeçar në Amerikë

Një djalë 14-vjeçar në Arizona të Shteteve të Bashkuara u vra nga një oficer policie derisa ai vraponte në një rrugicë me armë në dorë. Oficeri që u identifikua vetëm si Jean ishte duke u përgjigjur një telefonate të një qytetari i cili raportoi për një automjet të dyshimtë dhe Jean iu afrua një pickup gri Chevy që duket se ...

Read More »

Elbasan, vdes aksidentalisht në punë një 42-vjeçar

Në fshati Papër, Elbasan, në një punishte mermeri ka humbur jetën aksidentalisht një 42-vjeçar. Policia njofton se viktima është 42-vjeçari me inicialet L.V, i cili punonte në një punishte mermerin pronësi të shtetasit B. S., 38 vjeç. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.  

Read More »

Shkojnë për restauruar banesën, e frikshme ajo që zbulojnë punëtorët ndërtimit

Mbetjet e një kufomë u gjetën në një mur brenda një shtëpie në Senago, në krahinën e Milanos, gjatë restaurimit. Ajo që doli  ishin eshtrat e një burri, të moshës 35-45 vjeç. Në vend mbërritën karabinierët i Njësisë Hetuese të Monzës. Mbetjet do të shqyrtohen nga ekspertët e Labanof dhe mjeku legal. Kockat u zbuluan nga disa punëtorë në një aneks ...

Read More »

Sulm me makinë bombë në Kolumbi, 20 persona të vdekur

Të paktën 20 persona janë vrarë në një sulm me makinë bombë në kryeqytetin e Kolumbisë, Bogota, ka njoftuar policia. Dhjetëra persona janë plagosur në këtë shpërthim, i cili ka ndodhur në orët e vona të së enjtes në jug të qytetit. Drejtuesi i makinës, që po ashtu është vrarë, është thënë të ketë qenë 57 vjeçar. Asnjë grup ende ...

Read More »

Kapet me 200 mijë paund drogë i riu shqiptar në Londër

Një tjetër i ri shqiptar është kapur me një sasi droge që kapte vlerën 200 mijë paund në Mbretërinë e Bashkuar. Ai u kap teksa shiste në një park makinash në Bilstol, ku prej aty, shqiptari, Endrit Vishaj po priste instruksione nga personi që i kishte dhënë sasinë e drogës. Në këto momente ai u hodh nga makina tip BMW ...

Read More »

Nuk mbyllën lojërat e fatit, procedohen penalisht tre të rinjtë

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Shtetit, ka evidentuar 3 raste, që vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e kundërligjshëm të lojërave të fatit. Në Tiranë u procedua penalisht, shtetasi F. R., 28 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e subjektit të tij u gjetën dy tavolina pokeri dhe një valixhe me çipsa. Në Elbasan u ...

Read More »

Has – Ndëshkohet me gjobë shoferi dhe hetohen dy policët që nuk reaguan.

Has – Ndëshkohet me gjobë shoferi që bëri manovra të rrezikshme në qendër të qytetit.  Pas postimit në rrjete sociale të një video ku një mjet fuoristradë bën shkelje dhe manovra të rrezikshme në qytetin e Hasit, shërbimet e DVP Kukes kanë ndaluar mjetin dhe ndëshkuar me masë administrative 40 mijë lekë, sipas Kodit Rrugor. Ndaj dy punonjësve të policisë që ...

Read More »

Thyhet dhe vidhen paratë e bankomatit në Vorë

Një bankomat është grabitur në orët e para të mëngjesit në Vorë. Burime nga Policia e Shtetit raportuan se persona të paidentifikuar kanë thyer me sende të forta duke e shkatërruar plotësisht dhe më pas kanë grabitur paratë që ndodheshin në një bankomat. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorëve. Policia dyshon se grabitja është kryer ...

Read More »