Home * Stil * Shtëpiake

Shtëpiake

Shtëpitë shiten për 1 euro në Itali

Shtëpi të vendosura në një kodër, me pamje mahnitëse nga Mesdheu. Sambuca është një qytet i bukur në ishullin e Sicilisë në jug të Italisë. Por zhvendosja drejt e metropolit e ka lënë këtë qytet thuajse të pabanuar, e për këtë arsye kryetari i bashkisë së zone ka vendosur që shtëpitë e pabanuara t’i shesë për 1 euro. Një ofertë ...

Read More »

Raca e qenit tregon për karakterin tuaj

“Tregomë kanakarin tuaj, do të të them kush je” – ‘parullë’ e psikologut të Universitetit të Britanisë së Madhe, Bath Spa Shkencëtarët kanë bërë hulumtimin për të mësuar a zgjedhin vërtet pronarët racën e cila sipas temperamentit u përgjigjet karakterit të tyre. Në studim janë intervistuar 1.000 pronarë qensh, në bazë të përgjigjeve të të cilëve psikologët kanë përcaktuar që ...

Read More »

Kuptimi i jetës për çdo shenjë të horoskopit

Astrologët konfirmojnë se çdo shenjë e zodiakut ka prioritetet e veta në jetë. Le t’i zbulojmë se cilat janë dhe shihni nëse përputhen me realitetin tuaj. Dashi Dashi kalon gjithë jetën duke kërkuar domethënien e jetës së vet, edhe pse mund të tingëllojë paradoksale. Për ta është e rëndësishme të dinë për çfarë jetojnë. Përfshihen në histori zbavitëse dhe ndonjëherë ...

Read More »

Si i shpenzojnë paratë të pasurit dhe super milionerët?

Çfarë e rrëmben vëmendjen e njerëzve më të pasur në botë? Kush janë ata? Dhe nga kanë ardhur të gjitha këto para? Numri i individëve të pasur dhe pasuria e tyre kolektive u rrit me rreth 2% vitin e kaluar, sipas një raporti të ri nga Wealth-X, një kompani që gjurmon pasurinë globale. Ishin rreth 23 milionë individë me vlerë ...

Read More »

Përse njerëzit largohen nga personi të cilin e dashurojnë?

Mund të jetë alarmante kur jeni në një lidhje që mendoni se po shkon shumë mirë, se po e dashuroni partnerin dhe po ju dashuron, por papritmas lidhja përfundon dhe ju mbeteni duke u ndjerë të mërzitur, konfuz dhe të vetmuar. Nëse partneri/ja ju ka dashuruar, përse do të largohej nga ju? Epo, lidhjet janë të vështira për t’u kuptuar, ...

Read More »

Pse njerëzit tradhtojnë kur janë në marrëdhënie të lumtura

Shumë mendojnë se njerëzit kanë një problem mendor ose një formë të papjekurisë emocionale që i shtyn të tradhtojnë. Ne duhet të pajtohemi që kjo ndonjëherë është e vërtetë. Megjithatë, ndonjëherë një person mashtrues ka një çrregullim të bashkëngjitjes ose një traumë të pazgjidhur dhe përdor mashtrime për të reduktuar ndjenjat e dhimbshme. Në disa marrëdhënie ka mangësi të intimitetit, ...

Read More »

Shtoni një lugë sheqer në shampo…

Lëkura e kokës ashtu si edhe e trupit ka nevojë për pastrim, eliminimin e qelizave të vdekurave të lëkurës përmes masazhit. Ndonëse në dyqanet e kozmetikës mund të gjeni scrube të ndryshme, atë fare mirë mund ta bëni vetë në shtëpi. Mjafton të përzieni pak sheqer ose kripë me ujë dhe ja ku përftuat një scrub natyral. Shtimi i një ...

Read More »

Zbuloi se fëmijët nuk ishin të tij, milioneri ofron para për të gjetur babanë e tyre biologjik

Bashkëthemeluesi milioner i MoneySupermarket.com zbuloi se tre djemtë që mendonte se ishin të tij, vinin nga një tradhti në martesë. Për këtë arsye ai ka ofruar 5 mijë paund shpërblim për të gjetur identitetin e vërtetë të babait të tyre. Richard Mason, 55 vjeç – zbuloi nga mjekët në vitin 2016 se ishte steril dhe nuk mund të bënte fëmijë. ...

Read More »

Qingji i vogël

Kënga e famshme për fëmijë “qengji vogël”, është një pjesë e vlefshme e historisë së muzikës shqiptare për fëmijë. Ju prezantojmë një video me këngën të kënduar nga Pëllumb Hajdari.

Read More »