Home * Stil * Moda

Moda

Kim Kardashian në mes sportives dhe elegantes

Kim Kardashian është fotografuar duke shijuar një natë familjare me bashkëshortin Kanye West, dhe fëmijët e tyre. Bukuroshja dukej mbresëlënëse, derisa kishte vënë në pah linjat seksi trupore. Kim kishte veshur një palë çizme të argjendta dhe zgjodhi të heqë dorë nga aksesorët. Pamjen në mes sportives dhe elegantes, e kishte kombinuar me flokët e lëshuar mbi krahë. Derisa mbante ...

Read More »

Puthje për 20 mijë euro? Modelja shqiptare refuzon ofertën

Modelja Feride Kuqi dhe fotografi i njohur Feliks Bilani ishin mbrëmë të ftuar në emisionin “Late Night Show”. Gjatë bisedës në studio, Feride u shpreh se fotografitë nudo nuk ishin pjesë e dëshirave të saj. Për këtë arsye, fotografi zgjodhi t’i bëjë një pyetje që lidhej me një shifër të madhe parash. Bëhej fjalë për 20 mijë euro në këmbim ...

Read More »

Meghanin e quajnë “zonjë e shëndoshë“, çfarë përgjigje i jep ajo???

Ka marrë plot komplimenta Meghan Markle gjatë takimit me pjesëtarë të stafit dhe vullnetarë në strehën e kafshëve “Mayhew”, por mes tyre pati edhe një që ne do të mendonim se nuk i ka pëlqyer shumë dukeshës së Sussex-it. “Çfarë zonjë e dashur që je. Të bekoftë Zoti”, i tha nje prej grave të pranishme në event, e cila është ...

Read More »

Rita Ora, imazhi e markës “ESCADA”

Një tjetër lajm i mirë ka ardhur për Rita Orën. Sapo u publikua lajmi se këngëtarja me prejardhje kosovare, është bërë fytyra e re e markës së njohur të modës, “ESCADA”, shkruan koha.net. Në uebfaqen e kësaj kompanie shkruhet se, Rita e portretizon saktë shpirtin e “ESCADA”-së të një femre të fuqishme dhe lozonjare por e cila është përgjegjëse për ...

Read More »

Thonjtë e Dua Lipas janë trendi i 2019- s!

Me ardhjen e 2019- s është koha për të tjetërsuar vetveten. Michelle Humphrey, artistja që fshihet pas thonjve të Dua Lipas, Rita Orës apo Lorde- it ka zbuluar disa nga modelet kryesore që do të dominojnë këtë vit. Në nëntorin e 2018- s, Dua u shfaq në “LOS40 Music Awards” me këtë model thonjsh që pritet ta shohim kudo në ...

Read More »

Britney Spears feston 20 vjetorin e albumit të saj të parë

Këngëtarja britaneze, Britney Spears, ka bërë të ditur se albumi i saj “Baby One More Time” sot ka bër 20 vjet që është publikuar. Spears ka falënderuar fansat e saj për mbështetjen që i treguan deri tani. “Ndjehem e bekuar që ju kam”, shkruan Britney në rrjetin social Instagram.

Read More »

Trejsi Sejdini: Në Tajlandë miset ishin xheloze për mua

Trejsi Sejdini e cila vitin e kaluar u shpall “Miss Universe Albania”, ka deklaruar për emisionin “Fun Day” se vajzat në Tajlandë kanë patur xhelozi për të. Përveç eksperiencës së bukur, ajo rrëfeu se tajlandezët bënin tifo për Trejsin dhe jo për vendasen e tyre, kjo ka ndikuar që të injorohet keq nga vajzat. “Një miss nuk duhet të jetë ...

Read More »

Rita Ora së shpejti me hit të ri

Me anë të një postimi në Instagram, këngëtarja kosovare Rita Ora, ka deklaruar se do vijë më një projekt të ri.  “Nuk mund të presë deri në fundjavë pasi po punoj shumë këtë javë me të gjitha gjërat mahnitëse që unë kam përgatitur për të gjithë fansat e mi! Mezi pres që ju të shihni gjithçka”, -ka shkruar Ora në ...

Read More »

195 cm e gjatë, s’po gjen dot të dashur

Një ish-atlete britanike që është e gjatë 195 cm ka deklaruar se nuk po gjen dot “shpirtin binjak”. Gjatësia ka ndikuar për keq në jetën e Jade Slavin, e cila ka përjetuar bul.lizëm prej vitesh. 26-vjeçarja ka pranuar se e ka urryer gjithmonë ‘shtatin’ e lartë falë ngacmimeve që e quanin “të shëmtuar” dhe “anormale”. Mendimet për veten i ndryshuan kur iu ...

Read More »

A ka bërë Bebe Rexha operacione plastike?

Bebe Rexha me anë të një postimi në Instastory, ka dhënë opinionin e saj lidhur me opercionet plastike. Ajo na ka lënë të kuptojmë që jo vemëm nuk ka bërë ndonjë ndërhyrje, por se edhe i ka shumë frikë oeracionet. Ajo ka shkruar teksa një fans e ka pyetur nëse ka bërë opercione: Jo. Frikësohem shumë”.

Read More »