Home * Stil

Stil

Joshje: nëse ai ju pëlqen, do ta kuptoni me këto gjeste

Në dashuri, sidomos në fazën e njohjes, trupi komunikon shumë më tepër se fjalët. Gjuha verbale mund të jetë një mjet për keqkuptimet, mospërfillje dhe madje edhe gënjeshtrat, gjestet dhe shikimet gjithmonë tregojnë mendimin e personit. Sigurisht, nëse dini se si t’i lexoni ato. Lëvizjet e trupit udhëhiqen nga nënndërgjegjshmëria jonë dhe shpesh nuk jemi në dijeni të plotë: për ...

Read More »

27 vjeçarja synon të bëhet frymëzim për femrat e botës

Alexandra Cane u bë e famshme gjatë verës në “Love Island” për qëndrimet e saj dhe bukurinë natyrore. Ajo  tani po synon të frymëzojë të gjitha gratë në botë, për t’u ndjerë krenare ashtu siç janë. 27 vjeçarja ka realizuar një fotosesion për kampanjën e saj “Protein World”, ku shfaqet duke pozuar me kostume të ndryshme provokuese. Duke folur ekskluzivisht ...

Read More »

Vendimi që mori Enca Haxhia

Enca Haxhia ka postuar një fotografi në Instagram, me të cilën tregoi se ka kërkuar që titullin e baladës së re ta vendosin fansat. “Dua që fansat të vendosin titullin e baladës së re”, ka shkruar ajo, duke lënë opsionin e hapur për  titujt që do t’ia propozojnë fansat. Me këtë gjë, këngëtarja ka bërë të ditur se ka finalizuar ...

Read More »

Kim Kardashian në mes sportives dhe elegantes

Kim Kardashian është fotografuar duke shijuar një natë familjare me bashkëshortin Kanye West, dhe fëmijët e tyre. Bukuroshja dukej mbresëlënëse, derisa kishte vënë në pah linjat seksi trupore. Kim kishte veshur një palë çizme të argjendta dhe zgjodhi të heqë dorë nga aksesorët. Pamjen në mes sportives dhe elegantes, e kishte kombinuar me flokët e lëshuar mbi krahë. Derisa mbante ...

Read More »

Shtëpitë shiten për 1 euro në Itali

Shtëpi të vendosura në një kodër, me pamje mahnitëse nga Mesdheu. Sambuca është një qytet i bukur në ishullin e Sicilisë në jug të Italisë. Por zhvendosja drejt e metropolit e ka lënë këtë qytet thuajse të pabanuar, e për këtë arsye kryetari i bashkisë së zone ka vendosur që shtëpitë e pabanuara t’i shesë për 1 euro. Një ofertë ...

Read More »

Raca e qenit tregon për karakterin tuaj

“Tregomë kanakarin tuaj, do të të them kush je” – ‘parullë’ e psikologut të Universitetit të Britanisë së Madhe, Bath Spa Shkencëtarët kanë bërë hulumtimin për të mësuar a zgjedhin vërtet pronarët racën e cila sipas temperamentit u përgjigjet karakterit të tyre. Në studim janë intervistuar 1.000 pronarë qensh, në bazë të përgjigjeve të të cilëve psikologët kanë përcaktuar që ...

Read More »

Puthje për 20 mijë euro? Modelja shqiptare refuzon ofertën

Modelja Feride Kuqi dhe fotografi i njohur Feliks Bilani ishin mbrëmë të ftuar në emisionin “Late Night Show”. Gjatë bisedës në studio, Feride u shpreh se fotografitë nudo nuk ishin pjesë e dëshirave të saj. Për këtë arsye, fotografi zgjodhi t’i bëjë një pyetje që lidhej me një shifër të madhe parash. Bëhej fjalë për 20 mijë euro në këmbim ...

Read More »

Kuptimi i jetës për çdo shenjë të horoskopit

Astrologët konfirmojnë se çdo shenjë e zodiakut ka prioritetet e veta në jetë. Le t’i zbulojmë se cilat janë dhe shihni nëse përputhen me realitetin tuaj. Dashi Dashi kalon gjithë jetën duke kërkuar domethënien e jetës së vet, edhe pse mund të tingëllojë paradoksale. Për ta është e rëndësishme të dinë për çfarë jetojnë. Përfshihen në histori zbavitëse dhe ndonjëherë ...

Read More »

Kujdes me zemrën, Demi Rose zhvishet për fansat

Demi Rose është në qendër të vemendjes pas çdo dalje në publik. Bukuroshja është në Meksikë me të dashurin e saj DJ Chris Martinez, ku ka realizuar një set të ri fotografik. Si gjithnjë ajo shfaqet mjaft në formë dhe e motivuar për të vijuar karrierën e saj. 23-vjeçarja vuri në pah format e saj bombastike me bikinit shumë të vogla ...

Read More »

Si i shpenzojnë paratë të pasurit dhe super milionerët?

Çfarë e rrëmben vëmendjen e njerëzve më të pasur në botë? Kush janë ata? Dhe nga kanë ardhur të gjitha këto para? Numri i individëve të pasur dhe pasuria e tyre kolektive u rrit me rreth 2% vitin e kaluar, sipas një raporti të ri nga Wealth-X, një kompani që gjurmon pasurinë globale. Ishin rreth 23 milionë individë me vlerë ...

Read More »