Home * Ironi + (page 2)

Ironi +

Veliaj shkon të takoj viktimat e administrimit të tij në unazën e re.

Shpërndaje këtë lajm      

Read More »

Gati referendumi për të nxjerrë Theresa May nga Mbretëria e Bashkuar

Shpërndaje këtë lajm      

Read More »

Luzim Basha deklaron: “Nga sot do përdori zjarrfiksen vetëm për të fikur zjarret e brendshme”

Shpërndaje këtë lajm      

Read More »

Mblidhen të depresuarit, fillon seanca e jashtëzakonshme parlamentare

Shpërndaje këtë lajm      

Read More »

I papuni refuzoji 2 oferta pune, por duhet të pranojnë të tretin dhe të bëhet Rilindas

Shpërndaje këtë lajm      

Read More »

E rrallë/ Miljona merimanga formojnë një rrjetë masive në një zonë malore në Brazil

Shpërndaje këtë lajm       Banorët e një zone malore në Brazil, mbetën të hutuar nga rrjetin masiv me merimanga, që dukeshin sikur do binin sipër tyre si shi. Insektet që qëndronin në fijet pothuajse të padukshme, prisnin që të kapnin prenë dhe nuk përbënin asnjë rrezik për njerëzit. Ekspertët kanë bërë të ditur, që njerzit të mos shqetësoheshin pasi helmi tyre ...

Read More »

Gruaja ndryshon seks, por ngel aksidentalisht shtatzënë

Shpërndaje këtë lajm       Daily Mail ka sjellë historinë e një femre e cila u transformua në mashkull pasi ndihej e tillë. Gjatë procesit të ndryshimit ajo u njoh me Wyley Simpson, dhe kundër çdo parashikimi Stephan, e cila ishte ende biologjikisht grua, mbeti shtatzënë në mes të kalimit të saj definitiv nga femër në mashkull. Stephan ishte e bindur se ...

Read More »

Ministri indian sugjeron që të moshuarit të jetojnë me lopët

Shpërndaje këtë lajm       Një ministër në Delhi, Indi, ka hedhur idenë që lopët dhe moshuarit të bashkëjetojnë në një hapësirë të përbashkët. Megjithëse lopët konsiderohen të shenjta në Indi, ato mund të braktisen kur të rriten dhe kur nuk prodhojnë më qumësht. Kështu pasi nuk janë më të dobishme ato enden nëpër rrugët e qytetit por nuk therren. “Kur një ...

Read More »

Rama i lodhur nga padija e popullit; Unë jam bibliotekë dhe Cakajt lexon çdo natë…

Shpërndaje këtë lajm       Me një status në twitter, Kryeministri i vendit garanton se Sakajt është një lexues për çmim Nobel. Ai meriton të ngjitet lart, prandaj dhe e ka propozuar për Ministër të Jashtëm, kjo pasi garanton se e ka provuar shumë mirë aftësitë e tij në lexim.

Read More »

DH Albania – Zyrtarët nuk sqarojnë shkeljet e ngritura nga VOA

Shpërndaje këtë lajm       Në një raportim të datës 9 janar, Zëri i Amerikës njoftonte se autoritetet shqiptare kishin favorizuar kompaninë DH Albania për të marrë kontratën për ndërtimin e një pjesë të unazës së re në Tiranë. Favorizimi i kësaj kompanie që dyshohet të jetë e lidhur me biznesmenin e fuqishëm Bashkim Ulaj, thuhej në raportimin e VOA, provohej nga ...

Read More »