Home * Ironi + * Ç’mënduri

Ç’mënduri

E rrallë/ Miljona merimanga formojnë një rrjetë masive në një zonë malore në Brazil

Banorët e një zone malore në Brazil, mbetën të hutuar nga rrjetin masiv me merimanga, që dukeshin sikur do binin sipër tyre si shi. Insektet që qëndronin në fijet pothuajse të padukshme, prisnin që të kapnin prenë dhe nuk përbënin asnjë rrezik për njerëzit. Ekspertët kanë bërë të ditur, që njerzit të mos shqetësoheshin pasi helmi tyre është i dobët ...

Read More »

Gruaja ndryshon seks, por ngel aksidentalisht shtatzënë

Daily Mail ka sjellë historinë e një femre e cila u transformua në mashkull pasi ndihej e tillë. Gjatë procesit të ndryshimit ajo u njoh me Wyley Simpson, dhe kundër çdo parashikimi Stephan, e cila ishte ende biologjikisht grua, mbeti shtatzënë në mes të kalimit të saj definitiv nga femër në mashkull. Stephan ishte e bindur se ajo nuk mund ...

Read More »

Ministri indian sugjeron që të moshuarit të jetojnë me lopët

Një ministër në Delhi, Indi, ka hedhur idenë që lopët dhe moshuarit të bashkëjetojnë në një hapësirë të përbashkët. Megjithëse lopët konsiderohen të shenjta në Indi, ato mund të braktisen kur të rriten dhe kur nuk prodhojnë më qumësht. Kështu pasi nuk janë më të dobishme ato enden nëpër rrugët e qytetit por nuk therren. “Kur një lopë than, njerëzit ...

Read More »

2 Krijesat aliene që çuditën rrjetin

2  krijesa të çuditshme kanë habitur përdoruesit në rrjetet sociale të cilët po vrasin mëndjen për t’i identifikuar. Në përpjekje për të zgjidhur misterin, personi i cili i kishte filmuar këto dy krijesa, iu drejtua rrjeteve sociale duke e ndarë videon në një komunitet në Facebook. Ndërkohë, një specialiste ka shpjeguar për Yahoo News: Ato krijesa janë thjesht disa insekte të dobishme. ...

Read More »

Mbyllet për mungesë klientele restoranti i parë nudist në Paris

“O’Naturel” është restoranti i parë nudist në kryeqytetin francez, por që është detyruar të mbyllet, sepse nuk ka klientë. Ky restorant do mbyllet në shkurt, edhe pse kishte një vit që frekuentohej dhe pëlqehej jashtëzakonisht shumë nga një numër i vogël personash. Për të evituar sikletin financiar, binjakët Mike dhe Stephane Saada thonë se duhet të mbyllin dyert. Në restorant ...

Read More »

Danimarka do ndërtojë 9 ishuj artificialë

Pasi kemi dëgjuar lajme që Kina do t’i ulë rezolucionin e ndriçimit qiellit dhe Elon Musk do të ndërtojë një hënë artificiale, kësaj here është Danimarka e cila suprizon me shpikjen e saj. Ajo do të ndërtojë nëntë ishuj artificialë në jug të Kopenhagës për të nxitur ngritjen e bizneseve, njoftoi sot qeveria. ‘’Ne synojmë kompani të teknologjisë së lartë, ...

Read More »

Fillimi i vitit të ri në formën më të keqe (Foto)

Pas festimit të festave të fundvitit, fillimi i vitit të ri, të gjithë i kthehen normalitetit në punë apo aktivitetit të përditshëm. Por, disa njerëz, përkundër gezimit, pësuan edhe momentet më të pakëndshme, që iu bënë të fillojnë vitin e ri, në mënyrën më të keqe të mundshme.

Read More »

Zbuloi se fëmijët nuk ishin të tij, milioneri ofron para për të gjetur babanë e tyre biologjik

Bashkëthemeluesi milioner i MoneySupermarket.com zbuloi se tre djemtë që mendonte se ishin të tij, vinin nga një tradhti në martesë. Për këtë arsye ai ka ofruar 5 mijë paund shpërblim për të gjetur identitetin e vërtetë të babait të tyre. Richard Mason, 55 vjeç – zbuloi nga mjekët në vitin 2016 se ishte steril dhe nuk mund të bënte fëmijë. ...

Read More »

VIP-at shqiptarë shesin dengla duke treguar sa para kanë në portofol

Një lojë e cila i bën Vipat në Shqipëri të tregojnë se sa para kanë në portofol, ka nisur nga Eraldo Rexha dhe po përhapet si virusi i Ebolës te të gjithë të tjerët. Rozana Radi ka qënë e dyta pas Eraldos që ka treguar portofilin duke u shprehur: “ka njeri si puna ime që ka harxhuar të gjithë rrogën para ...

Read More »

Dita e Ujit të Bekuar, sherr mes të rinjve në Berat

x

Read More »