Home * Art & Kulturë * Teatër

Teatër

Aktori Bujar Asqeriu: Kësaj qeverie i ka ardhur fundi

Aktori i njohur i teatrit dhe i kinemasë, Bujar Asqeriu, shpreson se deputetët socialistë nuk do ta votojnë draftin e qeverisë për prishjen e Teatrit Kombëtar. Në një intervistë për gazetën ‘Panorama’, Asqeriu i sheh vendimmarrjet arrogante të Kryeministrit si elementë të diktaturës. Sipas tij, Presidenti francez Macron s’do guxonte kurrë të rrafshonte Komedinë franceze për asnjë tjetër projekt. I ...

Read More »

Marjana Kondi shpërthen ndaj Hervin Çulit: Në krye të Teatrit kemi një …

Aktorja e mirënjohur e skenës dhe ekranit, Marjana Kondi, në një intervistë të botuar dje në “AFP”, ka reaguar ashpër ndaj drejtorit të Teatrit Kombëtar dhe këtij institucioni që po shkatërrohet sipas saj, nga vetë drejtori, Hervin Çuli, “nga sjellja e paskrupullt dhe e padrejtë” e tij. Ajo e quan një nga pengjet më të mëdha të jetës së saj ...

Read More »