Home * Art & Kulturë * Spektakël

Spektakël

Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti në skenë operetën e famshme “La Traviata”, konsiderohet ylli i operistikës ndërkombëtare. Jaho e ka kënduar La Traviatën 10 vjet më parë, shkruan gazeta, dhe është e lehtë të kuptohet pse ka marrë ftesa të përsëritura. ...

Read More »

Madonna do të performojë në Eurovision 2019

Njoftohet se ylli i muzikës pop, Madonna, do të jetë e pranishme në Eurovision 2019. Kanë qenë mediat izraelite, të cilat kanë njoftuar se Madonna është në negociata me KAN për disa muaj për të performuar në Eurovision 2019. Thuhet se Madonna e ka pranuar ftesën por që kushtet financiare janë bërë pengesë që një kontratë të nënshkruhet. Tema e ...

Read More »

Grammy Awards do prezantohet nga Alicia Keys

Këngëtarja me famë botërore Alicia Keys, ka deklaruar se ndihet shumë e emocionuar që do prezantojë “Grammy Awards” këtë vit. Përsos të tjerash kjo është hera e parë që Alicia Keys do jetë në rolin e prezantueses, dhe kjo është ndër arsyet të cilat i rrit emocionet. “Jam shumë e emocionuar që do jem prezantuese e ceremonisë në mbrëmjen më ...

Read More »

Bebe Rexha dhe Dua Lipa dominojnë në disa kategori të iHeart Radio Music Awards 2019

Një nga festivalet më të mëdha në Amerikë, iHeartRadio Music Awards 2019, do të zhvillohet këtë vit më datë 15 mars, në teatrin “Microsoft”. iHeartMedia dhe FOX kanë zbuluar listën e nominimeve për këtë vit, ndërsa reperët Cardi B dhe Drake kryesojnë listën me disa nominime, Cardi me 13 dhe Drake me tetë. Cardi B u nominua më së shumti ...

Read More »

“Oscars” këtë vit mund të mbetet pa prezantues

Ceremonia e Çmimeve “Oscars”, nuk ka ende një prezantues të konfirmuar pas dorëheqjes së komedianit Kevin Hart. Sipas Daily Mail ceremonia do të mbahet në 24 shkurt 2019. Akademia e Arteve dhe Shkencave të Kinotekave, aktualisht nuk ka bërë oferta të reja për një prezantues së ri, por ende nuk është vendosur kush mund të jetë. Herën e fundit që ...

Read More »

Filmi për jetën e Freddie Mecury fiton Golden Globe

Filmi biografik rreth legjendës së grupit Queen, Freddie Mecury, i titulluar “Rhapsody Bohem”, ka trimufuar në edicionin e 76-të i Golden Globe. Aktori më i mirë u shpall Rami Malek, i cili luajti rolin kryesor në Bohemian Rhapsody. Glen Klouz fitoi çmimin e aktores më të mirë në kategorinë e dramës për rolin e saj në “Woman”. Filmi “Green Book”, ...

Read More »

Adrian Isufi sulmon Ermal Mamaqin

Piktori Adrian Isufi ka lëshuar ofendime ndaj moderatorit Ermal Mamaqi pas daljes së këtij të fundit me kreun e qeverisë. Isufi nëpërmjet një postimi në Facebook është shprehur me tone të ashpra ndaj Mamaqit duke e cilësuar si servil.  “O ERMAL MAMAQI… O BYTHLËPIRES I PUSHTETIT… emisioni yt është i publikut dhe jo i menderes tënde… keshtu që mos perdor ...

Read More »