Home * Art & Kulturë * Muzikë

Muzikë

David Bowie shpallet ikona më e madhe në botën e argëtimit

Këngëtari legjendar David Bowie u shpall ikona më e madhe në botën e argëtimit në shekullin e XX-të. E gjithë kjo pasi mori më së shumti vota në sondazh të bërë nga BBC duke lënë pas ikona të tjera, si Charlie Chaplin, Merilin Monroe dhe Billy Holyday. Qëllimi i votës ishte që audienca të zgjidhte “yllin më të madh të ...

Read More »

Fansat po e presin një bashkëpunim mes Noizyt dhe Taynës

Është duke u diskutuar për një bashkëpunim mes rep-artistëve Noizy dhe Tayna. Dy rep-artistët më të suksesshëm të momentit, Noizy dhe Tayna duket se i kanë bashkuar idetë për një bashkëpunim. Një faqe online në Instagram e ka publikuar një fotografi pranë të cilës ka dhënë lajmin i cili i ka gëzuar tejmase një pjesë të madhe të publikut. Pranë ...

Read More »

Rita Ora vihet në siklet kur pyetet për lidhjen me Andrew Garfieldin

Rita Ora nuk jep asnjë përgjigje kur vjen puna te marrëdhënia me Andrew Garfieldin. Në një intervistë të fundit me “The Morning Mash Up” në SiriusXM Hits 1, Ora kishte një reagim të papritur në një pyetje të një fanse sa i përket raportit me aktorin dhe rolin e tij në Spider-Man. Përgjigja e këngëtares shqiptare ishte në lidhje me ...

Read More »

Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti në skenë operetën e famshme “La Traviata”, konsiderohet ylli i operistikës ndërkombëtare. Jaho e ka kënduar La Traviatën 10 vjet më parë, shkruan gazeta, dhe është e lehtë të kuptohet pse ka marrë ftesa të përsëritura. ...

Read More »

Grammy Awards do prezantohet nga Alicia Keys

Këngëtarja me famë botërore Alicia Keys, ka deklaruar se ndihet shumë e emocionuar që do prezantojë “Grammy Awards” këtë vit. Përsos të tjerash kjo është hera e parë që Alicia Keys do jetë në rolin e prezantueses, dhe kjo është ndër arsyet të cilat i rrit emocionet. “Jam shumë e emocionuar që do jem prezantuese e ceremonisë në mbrëmjen më ...

Read More »

Nicki Minaj ia kalon edhe Eminemit, bëhet reperja më e ndjekur në botë

Tashmë Nicki Minaj ka marrë kurorën e muzikës hip hop, duke ja kaluar edhe reperit Eminem.   Ajo ka plot 191 milionë ndjekës në të gjitha rrjetet sociale, shifër me të cilën ka lënë prapa edhe Eminemin, i cili ka 189 milionë. Lajmi për këtë gjë është bërë i ditur nga Music New Facts në Twitter. Një tjetër repere femër ...

Read More »

Rita Ora së shpejti me hit të ri

Me anë të një postimi në Instagram, këngëtarja kosovare Rita Ora, ka deklaruar se do vijë më një projekt të ri.  “Nuk mund të presë deri në fundjavë pasi po punoj shumë këtë javë me të gjitha gjërat mahnitëse që unë kam përgatitur për të gjithë fansat e mi! Mezi pres që ju të shihni gjithçka”, -ka shkruar Ora në ...

Read More »

DJ Blunt dhe Real 1 i këndojnë Kësulëkuqes

DJ Blunt dhe Real 1 kanë publikuar projektin më ti muzikor para fansave dhe opinionit të gjerë. “Kësulëkuqja”, titullohet kënga më e re e tyre dhe është shoqëruar me një video të veçantë. Dyshja që më mirë njihet si Shaolin Gang janë edhe vetë autor të tekstit të këngës. Ndërkohë, miksimin e projektit të këngëtarëve e ka bërë i njohur, ...

Read More »

2Po2 paralajmëron projektin e ri

2Po2, ka paralajmëruar projektin e ri të tij vetëm pak kohë pasi lansoi projektin “Vida”.  “Hello, #kaposhkojme, së shpejti”, u shpreh reperi nga Spanja. Ka mundësi të mëdha që ky projekt të jetë bashkëpunim me Capital T. Në rrjetin social YouTube jo vetëm që mori shumë shikime, “Vida” u komentua shumë pozitivisht çka vërteton se reperi vazhdon të bëjë muzikë ...

Read More »

Lady Gaga: Edhe unë jam e abuzuar seksualisht nga R.Kelly

Lady Gaga  është distancuar nga R.Kelly, duke kërkuar falje publike në Twiter për sjelljen ‘e tmerrshme’  të kolegut të saj dhe njofton se do të heqë nga të gjitha platformat e saj muzikore këngët e bëra prej tij. Ajo e ka marrë këtë vendim pasi ka parë dokumentarin, “Surviving R. Kelly”, i cili është transmetuar disa ditë më parë në ...

Read More »