Sport

Buffon: Dua të luaj dhe një vit tjetër

Gigi Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli edhe pse tashmë është në moshën 40 vjecare.

Ai ka folur në një intervistë të shkurtër për “Vanity Fair” teksa ka deklaruar “Nëse PSG-ja do unë do të luaj edhe një vit tjeter”, duke lënë të kuptohet se ai dëshiron ende të luajë futboll dhe se mosha për të nuk ka problem.

Buffon është në sezonin e tij të parë te skuadra e Paris Saint Germain pas largimit nga Juventusi. Me klubin nga kryeqyteti francez ai ka luajtur deri më tani 8 ndeshje si titullar.

Loading...

Artikuj të ngjashëm

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close
Close