Home * Lajme * Basha: Lu(bisti) i Ramës në SHBA paguhet me paratë e ARMO-s

Basha: Lu(bisti) i Ramës në SHBA paguhet me paratë e ARMO-s

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka sulmuar sërish qeverinë nga Çadra e Lirisë pasditen e sotme, ku është shprehur se republika e vjetër është komploti më i madh në histori që u është bërë shqiptarëve.

Kreu i demokratëve përmendi edhe një lobist të qeverisë në SHBA që paguhet me paratë nga trafiku i kanabisit dhe me paratë e naftës shqiptare. Megjithatë, Basha nuk përmendi emra konkretë, por mos vallë i referohej ambasadorit Donald Lu?

loading...