loading...
Home * Tag Archives: meta

Tag Archives: meta

Shqipëria e shqiptarëve.

Historia e kombit tonë e madhe dhe e bukur, njeh tek vetja e saj vetëm tradhëtarë. Nëse shikojmë historinë e popullit tonë mund të shihet mjaft qartë se tradhëtia e popullit tonë, ekziston që nga kohërat e lashta deri në ditë e sotme. Një realitet i hidhur për fat të keq por që duhet pranuar. Tradhëtia është kanceri më i ...

Read More »

Aleksi: Mediat sorosiane kanë 15 vite që shpifin kundër Ilir Metës

Këshilltari i Ilir Metës, Emiljano Aleksi, me anë të një statusi në Facebook ka reaguar në lidhje me shkrimet e mediave të cilat sipas tij kanë shpifur kundër Ilir Metës dhe LSI-së. E mirëkuptojmë dhimbjen e thellë dhe spekulimet e mediave sorosiane që kanë 15 vjet që shpifin pa u lodhur kundër Ilir Metës dhe 12 vjet që shpifin kundër ...

Read More »

Thirrje Metës për ta refuzuar/ Presidenti Nishani dekreton ministër hetuesin Fatmir Xhafaj

Presidenti i Republikës Bujar Nishani deklaroi se Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për t’u bërë ministër i Brendshëm, duke pasur parasysh të shkuarën e tij si hetues i kohës së komunizmit. Në një konferencë shtypi, Presidenti tha se ai e ka dekretuar Xhafajn për ministër, dhe saktësoi se Kushtetuta nuk i jep të drejtën që të refuzojë emërimin e një ministri, pasi ...

Read More »

Ilir Meta: “Eshtë e domosdoshme të nxiten fëmijët për të shpalosur e zhvilluar aftësitë krijuese”

Kryetari i Kuvendit, zoti Ilir Meta, i cili mori pjesë në panairin e shkencës dhe inxhinierisë të organizuar nga Kolegji “Turgut Ozal” të Tiranës, u njoh nga afër me shpikjet inovative që nxënësit e kësaj shkolle kishin përgatitur dhe i kishin ekspozuar në këtë event. Kryetari i Kuvendit vlerësoi këtë iniciativë, duke theksuar se është e domosdoshme për të nxitur ...

Read More »

Po ndodh tani: Takim Meta-Rama-Basha???

Që në orët e para të mëngjesit në vilën 31, po zhvillohet një takim midis z.Meta, z.Rama dhe z.Basha. Mësohet se në këtë takim janë dhe ambasadorët e bashkimit europian. Ç’farë po diskutohet!? Mos vallë po shkojmë drejt një qeverie teknike!? Këtë do ta mësojmë në përfundim të këtij takimi të rëndësishëm.

Read More »

‘LIBRA’ parti e një planeti tjetër

Pas akuzave të Blushit ka ardhur dhe reagimi i kreut të Kuvendit dhe kreut të LSI, Ilir Meta. Në fjalën e tij, Meta u shpreh se e vetmja ndërhyrje e tij te Kryeministri Edi Rama ka qenë që Ben Blushi të bëhej ministër. Gjithashtu, Meta i kujtoi Blushit se nuk mund të sillet dhe të flasë si një politikan që ...

Read More »

Petrit Vasili tradhton ‘kryeministrin’ Meta: Ja sms për deputetët

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar vetëpërmbajtje nga ana e ministrave dhe deputetëve të partisë së tij, në lidhje me deklaratat për të bërë Ilir Metën kryeministër. Këtë e ka treguar me anë të një mesazhi të drejtuar atyre nga Vasili, ku u kërkon të vetëpërmbahen këto ditë sepse “kryetari nuk është në Shqipëri”. I/E nderuar.* Kryetari do të ...

Read More »

Meta nga Novosela : Jo vendime bazuar në urrejtjen ndaj njëri-tjetrit dhe filozofinë e përjashtimit

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, zhvilloi një takim me strukturat në Novoselë të Vlorës, ku shoqërohej nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari dhe Prof. Shezai Rrokaj, anëtar i kryesisë së LSI. Duke folur para të pranishmëve gjatë këtij takimi, Meta, u shpreh se është koha që politikanët të marrim vendime të rëndësishme duke u bazuar ...

Read More »

Ermal Meta këndon Amara terra mia (video)

Një performancë vokale drithëruese që ka fituar një ovacion duke ngritur në këmbë publikun dhe duke bërë që shtypi italian të shkruaj shumë mirë për të.

Read More »

EDITORIAL/ A i di këto Ilir Meta?

E kemi thënë edhe herë të tjera që nëse duam të kuptojmë se çfarë është duke menduar Edi Rama dhe çfarë planesh politike ka ai për të ardhmen e afërt, duhet lexuar me vëmendje Mero Baze. Kapilarët mental ( në proporcion të drejtë me ata financiarë) mes kryeministrit dhe botuesit të Temës, janë në funksion të plotë dhe punojnë 24 ...

Read More »
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com